Letopisy Narnie - Plavba Jitřního poutníka (zážitky z premiéry)

10. prosince 2010 v 9:26 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Včera jsem byla na premiéře Jitřního poutníka v 3D kině. Pokusím se vypsat svoje pocity z filmu, i když ho budu potřebovat vidět ještě víckrát a hlavně v angličtině, abych ho mohla ještě lépe vstřebat a zhodnotit.
! Nečtěte dál, pokud jste film ještě neviděly a chcete být v kině překvapeni!


První dojem z filmu - Co je to zase za dabing? Český dabing byl opět hrozný jako v předchozích dílech, ale spíš bych řekla, že ještě horší. Naštěstí jsem ho postupně přestala vnímat, ale na začátku to bylo hrozné. Ale co se s tím dá dělat.

Hollywoodská akční rychlovka
Je bezesporu pravda, že Plavba Jitřního poutníka je hodně jiná než předchozí dva filmy. Určitě za to může hlavně změna režiséra. První díl měl 137 minut, druhý 144, třetí pouze 114. První díl se držel knihy ještě dost věrně, u druhého to bylo horší, ale třetí už se ho drží dost málo. Je to prostě typický rodinný film, ve kterém všechno běží hrozně rychle, je zaměřený na efekty, akci, rychlé střídání scén - ale přesně tohle dnešní lidé zřejmě chtějí. Proto si myslím, že kvůli veřejnosti je tahle změna dobrá, možná by Jitřní poutník mohl mít menší kritiku než předchozí díly. Ale na druhou stranu je velká škoda, že některé scény, které mám ráda v knížce, na plátně nikdy neuvidím. Určitě musím vyzdvihnout efekty - mořský červ byl opravdu děsivý, Eustác jako drak zase roztomilý. Přeměna draka Eustáce zpátky do jeho lidské podoby byla taky efektní. 3D kino bylo super, měla jsem pocit, že na mě voda opravdu stříká. Už chyběl jen někdo, kdo by na nás stříkal vodu hadicí, aby byl zážitek dokonalý :D

Herci a postavy
Hned na začátku je scéna, kdy se Edmund chce přidat do armády a Lucinka zase pozoruje dívku flirtující s mužem. Je to vyjádření touhy dětí - Edmund už chce být dospělý muž, chce, aby ho druzí uznávali. (To je docela podobné Petrovi v druhém dílu). Lucinka chce být krásná a líbit se, její vzor je Zuzana. Už druhý díl byl hodně o dospívání, ale v tomhle díle byly spíš jemné náznaky, které se daly docela snést. Nebylo to tak hrozné jako Petrovo chování ve druhém díle.
Eustác je perfektní. Přiznám se, že teď už si ho nedovedu představit jinak, Will Poulter ho zahrál skvěle! Měl spoustu vtipných hlášek, je pravda, že tentokrát byl film víc zábavný. Rípčíp byl také úžasný. Myslím si, že Eustác a Rípčíp byli nejvýraznější dvojicí a opravdu filmu dodávali šťávu.
Georgie a Skandar opravdu hodně vyspěli, jak tělesně tak herecky. Hrají výborně, pro mě byli oni dva vždycky nejlepší z dětských herců a myslím, že se to potvrdilo.
Naopak Ramanduova dcera se mi nelíbila vůbec. Podle mě prostě není hezká. A přitom v civilu vypadá herečka hezky. Nechápu. Ostatní postavy nebyly nijak výrazné, protože se jen tak mihly. Líbili se mi Ťulpodi i Koriakin.

Děj
Děj se od knížky dost liší. Spousta věcí mi tam přišla nelogická. Když se posádka Jitřního poutníka vylodí v Dlouhém přístavu, který vypadá zpustle a nebezpečně, vydá se Kaspian a dětmi zcela nelogicky sám na prohlídku města. Otrokáři je přepadnou, když se spustí odněkud se střechy. Kaspian s Edmundem potkají lorda Berna ve vězení. Nakonec všechny zachrání při otrokářském trhu posádka Jitřního poutníka. Dozvíme se, že otroci jsou posíláni jako oběť zvláštní zelené mlze.
V tuhle chvíli jsem chtěla utéct z kina a říkala jsem si, jestli se vůbec dívám na Narnii. Všechno tohle působí hrozně nelogicky. Ale pojďme dál.
K podádce Jiřního poutníka se přidá jistý Rhinc (to by měl být podle knihy kormidelník), protože chce zachránit svou ženu, která byla také unesena. Tajně s ním odpluje i jeho malá dcera Gael. První ostrov, u kterého loď přistane, je"ostrov Hlasů" nebo chcete-li, ostrov Ťulpodů. Ťulpodi Lucinku unesou a pošlou jí do neviditelného paláce, aby přečetla zaklínadlo. Lucinka v knize najde zaklínadlo, které jí má učinit krásnou a vidí sama sebe jako Zuzanu. Když přečte zaklínadlo a všichni se zviditelní, Koriakin daruje dětem a Kaspianovi mapu (která je opravdu pěkně udělaná) a také rady. Řekne jim, aby se nenechaly svést svou myslí a že aby přemohli zlo, musí nejdřív přemoct zlo v sobě.
Lucinka z knihy zaklínadel ukradla jeden list, na kterém je kouzlo které jí můžu proměnit v krásku. Lucinka kouzlo řekne, promění se v Zuzanu a objeví se s Edmundem a Petrem v Americe. Zjistí ale, že se jí to takhle vůbec nelíbí, protože na Lucinku si nikdo nepamatuje. Vrátí se tedy zpět a v zrcadle se vedle ní objeví Aslan, který jí říká, aby byla sama sebou a netoužila se stát někým jiným. Potom se Lucinka probudí a zjistí, že to byl zlý sen (který způsobila mlha, která chce děti svést skrze myšlenky).
Další ostrov, na kterém pak přistanou vydá hned za dva - Nejdřív najdou zlatou sochu v kterou se proměnil jeden z lordů a pak se Eustác promění ve draka. U zlaté tůně opět začne působit mlha, která chce děti svést a Edmund se začne hádat s Kaspianem kvůli zlatu. Tady se ukáže Edmundova touha být dospělý a nemuset už nikoho poslouchat. Lucinka nakonec zasáhne a spor ukončí. Eustác najde zlatý poklad, ale nikde se neobjeví starý drak, který je popsán v knize. Docela vtipně bylo vymyšleno odhalení Eustácovy identity - drak popadl Edmunda a přinesl ho k ohnivému nápisu, který vytvořil - "Jsem Eustác." Proč by se to mělo dělat složitě, jako v knize, když to jde jednoduše, není - liž pravda :D Eustác pak drakem zůstane hrozně dlouho, musí chudáček letět za lodí a pak jí i táhne pomocí ocasu :D
Další ostrov už je Ramanduův, jenže samotný Ramandu se tam vůbec neobjeví - nepatrná chybička. To my bylo opravdu hrozně líto. V knize miluju scénu, když ráno přilétají ptáci ve svitu slunce, krásně zpívají, uklízejí Aslanův stůl a jeden z nich Ramanduovi dá do úst žhavý uhlík, aby mohl mládnout a jednou znovu vyšel na obloze jako hvězda. Za Ramanduovým ostrovem by správně už nemělo ležet nic, jen Aslanova země. Ve filmu ovšem za ním leží největší nebezpečí - Temný ostrov. Ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc - děti musí najít sedm mečů sedmi narnijských lordů, protože mají kouzelnou moc. Můžete mi někdo říct, proč si tam vymýšlejí takové blbosti? Copak v knížce není příběh logičtější?
Posádka tedy vypluje vstříc Temnému ostrovu (upozorňuji, že Eustác je ještě pořád drak). Tam najdou lorda Rhoopa,který jim řekne, že jejich myšlenky se stanou skutečností. Edmund v tu chvíli zrovna pomyslí na mořského hada, takže nastane další problém. S hadem bojuje i Eustác, povzbuzen Rípčípem, chrlí na něj oheň, jenže pak je zraněn. Na ostrově k němu přijde Aslan a promění ho zpět v kluka. Mezitím vrcholí boj s hadem, který ne a ne natáhnout bačkory. Do toho zasáhne opět zelená mlha, alias Jadis (té se asi nezbavíme nikdy) a svádí Edmunda. Eustác mezitím položí na Aslanův stůl meč pana Rhoopa a tak se uvolní moc, která přemůže čarodějnici. Temnota se rozplyne a všichni otroci, kteří se najednou objeví na člunech, jsou zachráněni.
Pak se děti i s Kaspianem vydají na konec světa (lekníny jsou krásně udělané). Objeví se Aslan, který jim řekne, že za vlnou je jeho království. Kaspian přemýšlí, jestli má vlnou projít (chce ke svému otci), ale pak si to rozmyslí. Děti se musí vrátit zpět do Anglie a pro Lucinku a Edmunda je to naposled, co byli v Narnii. Jediný, kdo odpluje do Aslanovy země je Rípčíp.

Teď, jen tak pro srovnání napíšu jak to mělo být podle knihy.

1. Felima (Felimath) - první ostrov na kterém děti s Kaspianem vystoupili, aby se prošli po souši. Jiřní poutník měl mezitím obeplout ostrov. Tady Kaspiana a ostatní přepadli otrokáři. Pan Bern si koupil Kaspiana a poté mu pomohl vymyslet plán na osvobození přátel, kteří měli být prodáni na otrokářském trhu. Kaspian navštívil generála Gumpase (který se ve filmu vůbec neobjevil a to je škoda), sesadí ho z jeho úřadu a ten dá panu Bernovi. Potom osvobodí přátele, zruší otroctví a plují dál.

2. Loď přepadne hrozná bouře. Nakonec Jitřní poutník dorazí k Dračímu ostrovu. Tady Eustác najde poklad, promění se v draka, změní se jeho povaha a nakonec ho Aslan promění zase zpět v kluka. Vše se odehrává na jednom ostrově. Tam také objeví mrtvolu lorda Oktesiana.

3. Ostrov Mrtvá voda - zde objevili tůň, která vše proměnila ve zlato. Tam také našli zlatou sochu, v kterou se proměnil další lord.

4. Ostrov Hlasů - Tady se odehrálo dobrodružství s Ťulpody a Koriakinem. Lucinka vyslovila zaklínadlo, aby mohla slyšet co o ní říkají přátelé. Vyslechla si pomluvy svých spolužaček. Pak se objevil Aslan, který ji pokáral a utěšil.

5. Temný ostrov - Zde objevili lorda Rhoopa.

6. Ramanduův ostrov - u Aslanova stolu našli tři poslední lordy, kteří spali začarovaným spánkem. Setkali se s Ramanduovou dcerou a také samotným Ramanduem. Ten jim řekl, že aby lordy zachránili, musí se plavit až ke konci světa a vysadit někoho, kdo bude pokračovat tak daleko, jak jen to půjde. Vypukne vzpoura posádky, kterou Kaspian chytře vyřeší. Nakonec se plaví dál

7. Konec světa - Dál se mají plavit jen tři děti a Rípčíp. Kaspian chce s nimi, ale nakonec se s tím smíří a vrací se zpět. Děti se setkají s Aslanem. Rípčíp odpluje do Aslanova království a děti odejdou do Anglie.

Shrnutí
Nakonec musím říct, že se mi tentokrát líbí kniha mnohem víc než film. Všechno je v knize tak nádherně popsané, že se tomu film nemůže rovnat. Na druhou stranu, kdybych knihu neznala, určitě by se mi film líbil ještě mnohem víc. I když je ve filmu hodně nesmyslů a nelogických věcí, přesto se mi moc líbil. Ale jelikož znám knihu, nemohla jsem si odpustit určité výtky. Ve filmu je(snad ještě cív než v knize) křesťanské poselství, což mě velmi mile překvapilo. I v dnešní době, kdy se lidé vyžívají v násilí a pouhé zábavě, je důležité točit takové filmy. Myslím, že obzvlášť pro děti je film hodně výchovný (ale ne nijak vlezle a protivně, ale jemně a v náznacích). A neměli by filmy pro děti vychovávat a vést k vyšším hodnotám? Já myslím, že určitě.
Moje kamarádka, která není věřící a poselství v knihách jí dost vadí, prohlásila, že tenhle díl je nejlepší. To mě moc potěšilo.
Takže - film se mi moc líbil. Asi tak na 90%. Potřebuji ho vidět víckrát, abych všechno lépe vstřebala. Ale myslím si, že Narnie má dobře nakročeno k dalšímu dílu - doufám, že Stříbrná židle bude!
Až film uvidíte, nezapomeňte jít na csfd a ohodnotit ho! A taky mi napište, jak se film líbil vám!

A nakonec český trailer

Uff, tenhle článek mi dal vážně zabrat. Píšu se s ním asi hodinu a půl, tak laskavě žádné kopírování. Já se jdu učit....


Vaše Lúthien :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Avilan Avilan | Web | 10. prosince 2010 v 15:43 | Reagovat

Takže já to číst ještě nebudu :D Jedu tam s děckama dneska... Jenom ještě půjdu do hudebky a pak čekat na odvoz, abychom mohli jet vlakem do kina, které je ve 3D.... Můj rok a půl dlouhý sen se konečně splní :D Uvidím Narnii v kině!!

2 Tetan Tetan | E-mail | Web | 10. prosince 2010 v 15:54 | Reagovat

Ještě jsem to neviděla..:(.. Jo jo..je to hrozné už jsem to četla..a to je ještě jedna z lepších recenzí. Nesnáším když někdo hodnotí samostaný film a ne film podle knihy..grrrr

3 Avilan Avilan | Web | 10. prosince 2010 v 16:03 | Reagovat

jj, dám :-)

4 lilliene lilliene | Web | 10. prosince 2010 v 16:49 | Reagovat

já se rozhodla se na čekání v****t, protože se do kina asi nedostanu a jsem totálně znechucená. Jak mohli z Narnie udělat tohle?!!! ???

5 Lúthien Lúthien | Web | 10. prosince 2010 v 16:53 | Reagovat

Prosím? Nechápu tě.

6 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 10. prosince 2010 v 17:44 | Reagovat

Jsme tím krajně zklamaná. Možná ještě víc než jen krajně. Prostě hodně moc. do kina na to nepůjdu ani omilem, protože když vím, že se režisér nedržel knihy, tak to raději ani nechci vidět. Obvzlášť, když vím, že Plavba Jitřního poutníka, je můj oblíbený díl. Vážně si to raději odpustím.

7 Lúthien Lúthien | Web | 10. prosince 2010 v 17:53 | Reagovat

Nepochopte můj článek špatně, mě se film opravdu líbil!! Rozhodně na něj do kina jděte!

8 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 10. prosince 2010 v 17:58 | Reagovat

[7]: Ne to neboj. Já věřím, že je natočenej hezky. O tom nepochubuju. Ale když vím, že některé věci odbíhají od původného děje knihy, tak to prostě raději vidět nechci.

9 klaras klaras | Web | 10. prosince 2010 v 18:05 | Reagovat

Nalákala jsi mě. Teď už jen sebrat pár kámošek a můžu vyrazit do kina;-)

10 crazYNka crazYNka | E-mail | Web | 10. prosince 2010 v 19:12 | Reagovat

ja jsem na tom taky vcera byla...:-) podle byl uzasnej...a pratelstvi mezi drakem a Ripem je uzasny..:-) ja na to pujdu pristi tejden jetse jednou :D

11 Black Black | Web | 10. prosince 2010 v 19:28 | Reagovat

Mlha mi nevadí. Jadis mi nevadí. Ale co ty meče? Proč, zač? Je sice fakt, že v Poutníkovi ta výprava neměla takové poselství, prostě jen chtěli najít sedm nějakých lordů a tohle tomu logičnost asi dodat mělo, nicméně pro nás, zastánce Lewise, je to dosti matoucí. Nicméně, jak to popisuješ, tak se mi to docela líbí..uvidíme, co řeknu po návštěvě kina. Tobě díky za tento článek:)

12 Lawiane Lawiane | Web | 10. prosince 2010 v 21:40 | Reagovat

Cože, tobě to 3D přišlo úžasný? Já skoro nic neviděla, naopak, přišlo mi to horší naž 2D, sice se říká, že to někteří lidé nejsou schopni vnímat, ale já 3D reklamu viděla moc dobře. Možná to bylo větší vzdáleností od plátna nebo kdo ví čím, ale 3D mě zklamalo ba přímo naštvalo. To, že je film dost odlišný od knihy mi kupodivu nijak nevadí, i když knihu mám tedy radši. Akorát by tam pořád nemuseli cpát Jadis. Eustac je zahraný opravdu výborně a máš pravdu, že v kombinaci s Rípčípem je opravdu výrazná a skvělá dvojice. Drak je udělaný moc pěkně, příšera taky. Skandar a Georigie jsou nadaní a moc dobře to zvládli, taky je mám z Pevensiů nejradši. U mě mám taky velice rozsáhlou recenzi, ale trochu ina pojatou...Jo a ještě k tomu dabingu- český dabing je jeden z nelepších na světe, takže bych si moc nestěžovala, vem si jak si naši lidé dávají práci s tím aby svou postavu přemluvili opravdu i s pocity a tóninami, jaké odpovídají ději. Jinde to celý namluví jeden chlap a přečte to jak jak nějaký zákon. A když už, tak nový hagridův hlas je tedy mnohem větší katastrofa.

13 Kružítko Kružítko | Web | 11. prosince 2010 v 6:13 | Reagovat

Už se těšíme, až film uvidíme :-)

14 Jíťa Jíťa | Web | 11. prosince 2010 v 10:27 | Reagovat

Uf, to je článek :-) Souhlasím s tebou ohledně těch "akčních rychlovek" - nesnáším, když se ze skvělé předlohy uplácá spíš podprůměrný film, připadá mě totiž, že to pak musí lidi odradit i od knížky... Třeba takový Stopařův průvodce po Galaxii je skvělá knížka plná výborných hlášek, ale film byl jen její hooodně slabý odvar! (nic proti Martinu Freemanovi :o) )

15 Evelin Evelin | Web | 11. prosince 2010 v 12:06 | Reagovat

Dobře ty! To je pořádně dlouhý článek, máš to hezky napsané, hlavně ten děj.
Přesně, doufám, že bude další díl.
Taky se mi Ramanduova dcera moc nelíbila, přestavovala jsem si jí jinak.
Mě příjde, že ten film zase hrozně předimenzovali, což se při natáčení filmu děje pořád, ale ani mi to moc nevadilo; to totiž zastínilo to šílené 3D, které mě teda vůbec neuchvátilo.

16 Asnazu Asnazu | Web | 11. prosince 2010 v 12:32 | Reagovat

ne Poutníka jsem ještě neviděla, ale nejspíš na něj půjdu zítra :) jinak jako ta hudba byla zajímavá, líbila se mi, ale sama od sebe bych na filharmonii nešla

17 Caddy Caddy | Web | 11. prosince 2010 v 13:28 | Reagovat

Ještě jsem to neviděla, ale přečetla jsem si to. Protože do kina se na to nechystám a kdovíkdy to zase bude na DVD...
Řekla bych, že jsi to napsala moc hezky, děj, shrnutí a hodnocení :-)
Už se na to těším!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18 Avilan Avilan | Web | 11. prosince 2010 v 14:11 | Reagovat

No, jako.... Já jsem naprosto nadšená... Sice mě tam hodně naštvali tím přidaným dějem a tím, jak se tám ledacos popletlo a asi nejvíc tím, že dali spoustu věcí dohromady, ale i tak. Narnii mi nic nezkazí a tento film je i tak úžasný :-)

19 Avilan Avilan | Web | 11. prosince 2010 v 14:35 | Reagovat

Jee, děkuji :-)

20 A-M-Ynka A-M-Ynka | Web | 11. prosince 2010 v 16:43 | Reagovat

Ahooj :-D Já ani nevím kdy na to půjdu :-( Vrrr ... :-D

21 Ynka Ynka | Web | 11. prosince 2010 v 17:13 | Reagovat

ještě jsem ho neviděla, ale do kina se chystám a už se těším! :o)

22 Ettelëa Dragons Ettelëa Dragons | Web | 11. prosince 2010 v 17:51 | Reagovat

Tak, já jsem tenhle článek raději nečetla, chci se na Plavbu podívat  a nechci přijít o překvapení... ale už se těším až to uvidím. Kiriki ti taky dělala laye na blog, že? Já ji znám osobně, chodí se mnou do třídy... :)

23 Ettelëa Dragons Ettelëa Dragons | Web | 11. prosince 2010 v 18:43 | Reagovat

To se snažím, ale ted když jsme na střední na to už nemám moc času, má totiž ještě hromadu koníčků a laye už taky nedělá, protože už nemá ten program, ve kterém to dělala... :(

24 Ringwil Ringwil | Web | 11. prosince 2010 v 19:51 | Reagovat

jé, já se taky hrozně těším až na to půjdu do kina! Já můžu jít do Multikina jenom do Jihlavy. Mám to nejblíž. Ale teď je to tam jenom ve 3D a i když bych ráda šla do 3D, je to moc drahý. A navíc jsem minulý pátek byla v kině na Harrym Potterovi 7. To už by bylo moc, kdybych šla do kina dvakrát za měsíc. Ale je zase fakt, že bych si tím aspoň vybrala dávku kina za ty 2 roky, co jsme v kině nebyla =). Ale nejdřív se domluvím s kamarádkami, jestli by se mnou chtěli jít a potom s mamkou a taťkou jestli můžu jít =)))

25 JR JR | 18. prosince 2010 v 18:50 | Reagovat

Na tvůj blog jsem narazila náhodou a je opravdu pěkný. Je vidět, že máš ráda stejně jako já Letopisy Narnie a Pána Prstenů. A tato recenze je opravdu hezky napsaná. Na třetích Letopisech Narnie jsem byla a musím říct, že s tebou souhlasím skoro ve všem. Celkově se mi film taky moc líbil, ale přijde mi, že to jde s každým filmem dolů, i když na CSFD píší opak. Filmy sou sice krásné, ale knihy to nepředčí. :-)

26 Lúthien Lúthien | Web | 19. prosince 2010 v 8:47 | Reagovat

Děkuju :-) Ty máš nějaký blog nebo svou stránku?

27 Terka Terka | Web | 27. prosince 2010 v 12:23 | Reagovat

Děkuji za komentář, to jsem ani nevěděla, že je to s těmi knihami ještě jinak a že existují i další, určitě se na ně mrknu ;). Jinak tvá recenze se mi vážně moc líbí, musím souhlasit třeba s tím, že Eustace byl ve filmu úžasný, všechny ty hlášky a většinou vtipné scény byly super. S tím nelogickým uspořádáním a přidáváním scén opravdu souhlasím, občas mi to připadalo nesmyslné, nechápu proč to neudělali více podle knihy. Alespoň občas. :) Jsi velký fanda letopisů Narnie?

28 JR JR | 5. ledna 2011 v 16:10 | Reagovat

[26]:
Není zač. :-)
Blog jsem měla, ale asi po dvou letech jsem ho zrušila, protože nebyl čas a články nepřibývaly. Ale možná budu zakládat nový. :-)

29 Clarett Clarett | Web | 8. ledna 2011 v 11:07 | Reagovat

Tak. Včera jsem viděla Plavbu i já, tak už jsem si mohla přečíst tvůj článek. :-D

Popravdě řečeno, tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejméně. To ale pořád neznamená, že se mi nelíbil. :) Začnu se zápory. Mrzelo mě, co udělali s postavami. Kaspiana jsem si povahově vždycky představovala úplně jinak a Lucinka by měla být dětštější, laskavější. Rozhodně k Eustácovi. Souhlasím ve tvém názoru na Ramandúovu dceru, nevím, ale nějak mi tam vadila. Hlavně, já jí vidím jako nádhernou dlouhovlasou paní v bílém rouchu - jako hvězdu. Ale to nic, to ještě nebylo to nejhorší.
Naprosto se ztotožňuji s tvými pocity ohledně té zelené mlhy, ale boj s mořským červem se mi hodně nelíbil. Připomínalo to spíš Tlachapouda v Alence v Říši divů. Vadilo mi, jak se ho snažili udělat tak děsivě, až to hezké nebylo. A nakonec ještě ta mapa v sídle Koriakina, to působilo strašně uměle.

No, ale teď klady. Myšlenky - na jedničku s hvězdičkou, obdivuji odvahu režiséra tak to vyzdvihnout. To je báječné a moc to potěší. Závěrečný rozhovor s Aslanem... ach. Aslana udělali báječně, ve všech třech dílech. Tleskám.
Eustác byl moc dobrý a ta scéna, kdy mu Rípčíp v noci vyprávěl o svých dobrodružstvích mě málem dojala. :)
Vůbec tu ten myšák pěkně zazářil a ta scéna, kdy ho Lucinka objala... měla jsem sto chutí se k ní přidat. A ta jeho lodička! :-D Ach, a ty lekníny byly kouzelné.
No, uvidíme, co na Narnii řeknu, až se na to podívám podruhé - často se mi stává, že se mi film nejprv nelíbí a pak si ho najednou oblíbím. Teď bych mu ale dala tak 65%. A na Stříbrnou židli se těším!

30 Lúthien Lúthien | Web | 9. ledna 2011 v 7:58 | Reagovat

[29]: Ano, souhlasím s tebou. Hlavně že vůbec Narnii natočili a doufejme, že bude další díl.

31 petr tom bejvl petr tom bejvl | E-mail | 13. dubna 2011 v 17:58 | Reagovat

1 se mi libíla 100 procent.2 70 procent.3 60 procent.4 130 procent.5 120 procent.6 130 procent.A 7 130 procent.

32 nel-ly nel-ly | Web | 19. července 2011 v 0:26 | Reagovat

já dočetla narnii jen po tenhle díl a ještě ne celý, a pak už mě to edoopravdy nebavilo... asi to není moje gusto, já radši toho pána prstenů :)
ale teda film mě zklamal... říkala jsem si, že jako neznalec (dostala jsem se tak do půlky) si užiju hezké fantasy jako byla dvojka - princ kaspian se mi líbil, u jen kvůli tomu princi :D - a dočkala jsem se béčkové blbosti o zelené mlze a hodně za to mohl i český dabing, hrůza a děs

33 Silwiniel Silwiniel | Web | 26. srpna 2015 v 9:40 | Reagovat

Když si to po sobě čtu po pěti letech, tak nechápu...na film jsem se už nikdy znovu nedívala, vůbec se mi nelíbí, není to pro mě koukatelný. Možná, že jsem tohle psala ještě pod dojmy z kina a pak se to ve mně rozložilo, nevím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama