Leden 2011

Opět jsem nemocná

27. ledna 2011 v 13:53 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
1
Už je to tak, chytila jsem od mamky streptokoka, či co, takže je mi děsně špatně a jsem ráda, že mám notebook, který se dá vzít do postele :D Uch...Včera jsem byla na zkoušce z lingvistiky, ale neudělala jsem ji, protože mi bylo špatně a nedokázala jsem si vybavit ani ty nejzákladnější věci a byla jsem děsně nervózní...Takže tam budu muset znova, až se uzdravím. No co, aspoň to budu umět tak dokonale, že to nikdy nezapomenu :D
Půjčila jsem si domů nějaké knížky, takže konečně mám co číst a teď mám na to i čas! Půjčila jsem si tohle: Terry Pratchett - Zaslaná pošta a Stráže, stráže; Čaroděj ze země Oz (v angličtině), Spartakus - J. Loukotková. Psala jsem vůbec někdy o tom, jak mám ráda Loukotkovou? Asi ne. Tak to bych měla napravit!

Islandem po jedné stopě - Jaroslava Procházková

23. ledna 2011 v 19:22 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
S tímhle článkem se účastním Challenge "Books in my thughts" u Abbys.

 Říkáte si, jak se u mě v knihovně plné fantasy a historických románů objevil cestopis? První důvod je, že jsem ho dostala od táty k Vánocům :D Ale jinak mám cestopisy ráda a tahle knížka o českých cestovatelích, kteří projeli Island na kole, mě docela zaujal. Věděli jste třeba, že na Islandu je sníh ještě v červnu a v září už zase začíná sněžit?
54
Použita moje vlastní fotka :)


Regina Spector

22. ledna 2011 v 14:28 | Lúthien Tinúviel |  Poslouchám
Už je to tak, zamilovala jsem se...do Reginy XD Clarett a spol. mě prostě nakazily a já jim za to moc děkuju. Když se učím nebo odpočívám, doprovází mě zpěv Reginy a hned mám lepší náladu. Její hudba na mě působí hrozně pozitivně, vesele a pohodově. Ona sama má velké osobní kouzlo a originální hudební projev.
Další velké pozitivum je, že i na živo zpívá úžasně. Nemám ráda, když se mi líbí nějaký zpěvák, ale pak zjistím, že naživo nedokáže pořádně zazpívat. U Reginy je to spíš obráceně. Její živá vystoupení jsou ještě lepší než klipy.
Regina na mě také působí naprosto přirozeně. Nesnaží se vypadat jako modelka, neukazuje se nahá a přesto má spoustu fanoušků. Líbí se mi její zvlněná hříva :D Je živým důkazem toho, že i v popové hudbě se nachází diamanty. Neupravuje hudbu v pc, ale zpívá normálně a ještě k tomu nádherně hraje na klavír. Co si víc přát?
Zaujalo mě, že pochází z Ruska, což jsem podle její vzhledu usoudila, ještě než jsem si to přečetla v životopise. Ale že je židovského původu, to jsem netušila už vůbec a potěšilo mě to, protože já sama mám židovské předky.

Konec řečí, poslechněte si písničky, které se mi zatím zalíbily nejvíc.Černobílé variace

18. ledna 2011 v 16:39 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Zdravím okolní blogový svět. Poslušně hlásím, že jsem dnes složila zkoušku z dějepisu a dostala jsem 2!! :D Tak už mi zbývá jen poslední zkouška, z lingvistiky. A ta bude nejtěžší. Teď se válím v posteli, protože je mi blbě, asi zase chřipka. Doufám, že i vy ve škole všechno zvládáte a že je vám líp.

Tyhle fotky jsem trochu upravovala v pc. Modelka je moje malá Ťapinka :)
21

Na kraji útesu

15. ledna 2011 v 10:40 | Lúthien Tinúviel |  povídky
Jedna stará povídka, nebo spíš úvaha...ani nevím, jak to vlastně nazvat. Je docela stará, možná tak rok. Psala jsem ji, když mi bylo opravdu špatně a smutno a vlastně sem tím potěšila sama sebe :) Potřebovala jsem prostě vypsat své pocity.


Seděla na okraji strmého skalního útesu a shlížela k temným mořským vlnám, které se několik metrů pod ní lámaly o pobřeží. Nebe bylo temné, ale klidné, jako by věštilo, že brzy přijde bouře. Její sněhově bílé šaty byly v protikladu k černým vlasům, které lehce poletovaly ve větru. V ruce držela věnec bílých květů. Pomalu trhala okvětní lístky a pouštěla je dolů do temných vln. Její oči hleděly kamsi do dálky a nedalo se v nich nic vyčíst.

Hlásám, hlásám hlásání

14. ledna 2011 v 16:34 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Že mám nový design jste si určitě všimli. Nevyrobila jsem ho sama (to bych opravdu nedokázala), ale úžasná grafička Blanch. Snad se vám líbí, i když to nastavování bylo peklo :D Ten starý design tu byl strašně dlouho a nemohla jsem to už vydržet.

Dneska jsem udělala zkoušku z literatury!!! Jsem šťastná. Vytáhla jsem si otázku "Elizabethan Theatre" (Alžbětinské divadlo). Snažila jsem se něco vylovit z paměti a nakonec jsem dostala za tři, což vůbec nevadí, hlavně že to mám. Takže už mi zbývá jen dějepis a lingvistika.

Já už mám jaro :) A je mi jedno, že je teprve půlka ledna. Leden a únor vůbec nemám ráda. Je to jen dlouhé čekání na jaro...Ale musím říct, že teď mi to utíká docela rychle. Venku všechno taje, ptáčci zpívají a je tepleji. Snad u vás nejsou záplavy, tady u nás sice nic neteče, ale v Ústí se prý rozvodnilo Labe, tak doufám, že nebudu muset jet do školy v loďce :D

A pro podpoření jarní nálady vám přináším fotku, kterou jsem vyfotila na procházce s Ťapinkou.
větev

Oblíbené stránky

13. ledna 2011 v 14:33 | Lúthien Tinúviel
Oblíbené blogy:


Au-pair blogy

Jiné oblíbené stránky:

Dlouhodobě neaktivní (čekám, jestli se někdy probudí ze spánku):

Nebe nad hlavou

12. ledna 2011 v 11:14 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Jsem hrozná...vůbec nemám sílu se učit, jsem totiž totálně přeučená. Včera jsem neudělala na podruhé historii, takže příští týden mám poslední pokus. V pátek mám zkoušku z literatury a tak bych se měla učit, ale hlava mi nějak nebere. Potřebovala bych chvilku odpočinku. Jak tak sedím u stolu a koukám z okna, vidím, jak se obloha mění. Mraky plují, chvíli je obloha šedivá, chvíli modrá...A tak jsem vytáhla foťák a musela něco vyfotit :D Vím, že jsem slíbila jiné fotky, ale ty budou příště. Obloha je tak pozitivní a uklidňující, že ji sem prostě musím dát :) Všechno jsem fotila jen tak z okna...
1

Oslava a mlha

10. ledna 2011 v 9:17 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Nedivte se, že přidávám článek v tuto hodinu. Mám zkouškové období, takže už do školy nechodím normálně, ale jen na zkoušky. Dneska jedu až na 13 - tou hodinu, takže mám teď po ránu čas.

Hned jak jsem foťák dostala, musela jsem ho vyzkoušet. Není to žádný super foťák, nečekejte umělecká díla. Je to malý Olympus T - 100. Do začátku stačí.
Táákže - tímto se slavně zakládá nová rubrika.

Výborný dortík, i když šlehačky na něm bylo až moc. Dnes ráno jsem dojedla poslední kousek xD Většinou takové dorty opravdu nedostávám, většinou mám nějaký nepečený s ovocem.
5

Já mám foťák!!!

9. ledna 2011 v 10:05 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Huráá! Asi jsem vážně hodné dítko, protože jsem si na foťák nemusela šetřit, ale dostala jse ho k narozeninám. Sice mám narozeniny až 12. ledna, ale slavila jsem je už teď, protože mám zkouškové období a tudíž málo času. Takže teď budu fotit jako zběsilá, počítejte s tím, že se tu brzy objeví nějaké fotky.
Ve škole je to docela drsné, neudělala jsem historii, takže jdu znova v úterý. Písemnou část z literatury jsem zvládla :) Příští týden mě čeká ještě dětská literatura, gramatika a později lingvistika (ta je nejhorší). Tak se nedivte, když se tu moc nebudu objevovat.

P.S. To je venku hnusná mlha, co?
P.P.S. Jdu se učit...

Píseň o Berenovi a Lúthien

5. ledna 2011 v 18:58 | Lúthien Tinúviel |  překlad
Moje zamilovaná Tolkionova básnička, kterou můžete najít ve Společenstvu prstenu. Rozhodla jsem si ji přeložit podle sebe. Jestli se mi to povedlo nebo ne, posuďte sami.


Dlouhý byl list, tráva zelená,
bolehlav květem oděl se.
Na palouku záře tajemná
jak hvězdy v stínech zářily.
Tam Tinúviel tančila,
zvuk flétny k tanci přidal se.
Hvězdami vlas svůj propletla,
šaty její se třpytily.

Carpe Diem

2. ledna 2011 v 12:07 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
"Využij dne!" jak praví starý básník.

Tak právě o to se snažím, když se teď probírám stohy cizích slov a snažím se zjistit co je to
asonance, eufonie, aliterace, atd. Od pondělí mi totiž začíná zkouškové období a skoro všechny zkoušky mám hned v prvním týdnu. Bude to docela síla, jsem zvědavá, jak moje první zkoušky na vysoké škole dopadnout. Ale já to zvládnu, i kdybych tam šla třikrát! Musím si věřit :D

Včera jsem zaslala povídku do soutěže. Určitě se na ty stránky mrkněte, myslím si, že hodně z vás by se taky mohlo zúčastnit - http://spisovatele.blog.cz/
Jsem zvědavá, jestli tu mojí povídku vůbec přijmou. Napsala jsem ji dost narychlo, protože bych se k tomu jinak nedonutila. Já jsem hrozně stydlivá i co se psaní týče. Vždycky, když si po mně má někdo něco přečíst, tak u toho trpím :D Ale tahle soutěž vypadá opravdu zajímavě, tak jsem zvědavá. Určitě tu povídku zveřejním i tady na blogu, ale nejdřív počkám na vyhodnocení. Soutěž trvá do konce ledna.

Vánoční prázdniny už končí. Doufám, že jste si je pořádně užili. Já se po nich cítím jako spráskaný pes, bolí mě celé tělo, jak pořád sedím u učení. Takže, tělo nic moc, ale v srdci se docela raduju. Dostala jsem novou chuť do psaní i do blogování.
Přemýšlím o tom, že bych se přihlásila do Autorského klubu. Zajímal by mě váš názor na tohle téma. Co si o něm myslíte vy? Já bych řekla, že i přes různé bouře, které tam teď probíhají, je to dobrá příležitost seznámit se s originálními blogaři a zviditelnit svůj blog. A taky se trochu schovat před Majli, bratry Jonáši a různými Upíromilovníky :D

Končím tento článek, jdu se trochu protáhnout a pak se znovu vrhnout do náruče lingvistiky, literatury a dějepisu.

Žijte blaze
Vaše LúthienTerry Pratchett - Pyramidy

1. ledna 2011 v 14:15 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Přátelé, musím vám sdělit jednu důležitou věc - odteď už se nedokážu podívat na pyramidu, aniž bych nedostala:
a) záchvat smíchu
b) záchvat strachu a utekla
*Přičemž a nevylučuje b

Opět jsem si potvrdila, jak je Pratchett geniální spisovatel a jak ho zbožňuju! Dobrá rada pro vás - až vás chytne špatná nálada, přečtěte si tuhle knížku a budete vyléčeni :D