Březen 2011

Novinky o natáčení

25. března 2011 v 6:09 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Jak to vypadá s Narnií? Bude se po Plavně Jitřního poutníka točit další film nebo ne? Zatím stále není nic jisté. Jitřní poutník stále nepřinesl tak velký zisk, jako Princ Kaspian. Všechno záleží na tom, kolik ještě vydělá, protože premiéra neproběhla ještě ve všech státech.

Celou dobu všichni věřili, že se bude natáčet jako další díl Stříbrná židle (můj nejoblíbenější díl). Ale teď to vypadá, že by všechno mohlo být jinak. Walden Media plánují, že jako další film natočí Čarodějova synovce. Tady je jeden argumet:

"Při pohledu zpět, Walden Media věří, že Čarodějův synovec má potenciál stát se trhákem stejně jako Lev, čarodějnice a skříň, protože je to druhý nejoblíbenější díl." (překlad - zdroj)

Vůbec nevím jak přišli na to, že Čarodějův synovec je oblíbenější než Stříbrná židle. Podle mě to úplně zpřetrhá návaznost a nebude to dávat smysl...Ale co se dá dělat. Mějte na paměti, že zatím není nic jisté. Všechno můžete sledovat na narniawebu.

Jak to vidíte vy? Jaký je váš nejoblíbenější díl Narnie?

Strom a jeho stín

21. března 2011 v 20:21 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Konečně je tady jaro! Je to určitě moje nejoblíbenější roční období - příroda se probouzí z dlouhého zimního spánku, ptáci začínají zpívat, slunce hřeje, den se prodlužuje, na keřích raší zelené pupeny...Každý se určitě cítí líp, když je venku krásné počasí. Dneska bylo opravdu hezky a tak jsem se vydala ulovit pár snímků. Do školy máme totiž úkol pořídit fotografie našeho města. A protože nechci fotit šedivé paneláky, šla jsem fotit stromy :)

"Až opadá listí z dubu"

Pojedu do Anglie?

19. března 2011 v 13:58 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Zdravím všechny :)
Teď bych správně měla psát esej, ale vůbec mi to nejde. Mám něco přes 1000 slov a musí jich být 3000...ach jo.
Musí vám říct o svých velkých plánech :D V létě bych totiž chtěla jet do Anglie jako au- pair. No, neměla bych říkat do Anglie, spíš do Velké Británie a možná dokonce do Irska, to se ještě uvidí. Moc ráda bych si totiž procvičila angličtinu a rozmluvila se, ve škole moc nemluvíme a já pozoruju, jak se zakoktávám a často se neumím pořádně vyjádřit.
Do Anglie jsem se chtěla vždycky podívat, ale abych tam jela jen na dovolenou, na to peníze nemám. Zatím moje představa o létě vypadala asi takhle - budu zavřená na brigádě někde v Tescu nebo jinde, nebudu mít z prázdnin vůbec nic a bude to hrozná nuda. Pak mě ale napadlo - proč bych nemohla odjet do Anglie a ještě si vydělat? Nikdy jsem nikde nebyla a už s tím chci něco udělat.
Já vím, že to není zas taková sranda. Když člověk nenarazí na dobrou rodinu, můžou nastat problémy. Jedna kamarádka byla v Anglii rok a ta rodina, u které byla, ji nedávala skoro najíst, měla stejné porce jako tříleté děti, které hlídala...
Už jsem napsala do agentury a čeká mě vyplňování spousty dokumentů, ještě nemám ani pas :D Tak mi držte palce, snad mi to vyjde.

Tahle písnička od Loreeny se mi moc zalíbila, přináší mi takový příjemný, uklidňující pocit.

Nemám čas

16. března 2011 v 21:43 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Krátká úvaha o tom, co je nejspíš všem známé...

To je nejběžnější fráze dnešních zaměstnaných lidí. "Nemám čas, nic nestíhám." Škola, práce, všechno nás vyčerpává, nestíháme to, co nás baví a co máme rádi. A možná právě ty nejdůležitější věci odsouváme na poslední místo.
Já tuhle frázi nemám ráda. Dobře vím, že času mám pořád stejně. Den má 24 hodin, na tom se přece nic nemění. Jen mám pořád víc povinností. Někdy bych chtěla, aby měl den aspoň dvakrát tolik hodin. Třeba když se vrátím pozdě večer ze školy, mám pocit, že den přece ještě nemůže končit!
Podle mě je všechno o tom, jak si člověk dokáže čas zorganizovat, jak je disciplinovaný a jak dokáže čas využívat. A já v tomhle nejsem vůbec dobrá :( Spíš naopak. Vždycky si slibuju, jak brzy ráno vstanu a hned se pustím do něčeho užitečného a nakonec nic...

Pro radost

11. března 2011 v 15:37 | Lúthien Tinúviel
Tak se hlásím zase po týdnu. Venku se otepluje, pomalu přichází jaro a já začínám pociťovat nějakou jarní únavu :D
Pro radost a zlepšení nálady vám přináším něco, co mě zaujalo - dva krátké animované filmy.

Myslím, že komentář je zbytečný :D Užijte si to

Spartakus; Před námi boj - Jarmila Loukotková

4. března 2011 v 9:10 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
S tímhle článkem se účastním Challenge "Books in my thoughts" u Abbys.

Rozsvěcím lampu do šera,
lampu svého září přetékajícího srdce,
čerpejte z ní světlo oči milované,
nikdy nezatápete ve tmě.

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Starověký Řím a období antiky mám velmi ráda, vždycky jsem se o něj zajímala. Od Loukotkové jsem už četla dvě knihy - Není římského lidu a Navzdory básník zpívá. Obě knihy se mi moc líbily a tak jsem si chtěla přečíst i něco dalšího. Příběh Spartaka jsem samozřejmě znala předem a viděla jsem i několik filmových spracování.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Svoboda

No tak se tedy pochlubím, když už k tomu mám jednou důvod

2. března 2011 v 14:49 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Jak asi víte, před nějakým časem jsem se přihlásila do soutěže na blogu spisovatelů a moje povídka "Až spadne poslední hvězda" (která je tu už zveřejněná) byla vybraná do sborníku. Teď už je sborník konečně na světě a já se moc těším, až ho začnu prozkoumávat a přečtu si povídky ostatních blogerů. Pokuď si chcete sborník také stáhnout, můžete to udělat tady - http://www.ulozto.cz/8094892/sbornik-asph-pdf

Co to vlastně pro mě znamená? Je to pro mě nakopnutí...nakopnutí k tomu, abych se opravdu začala psaní víc věnovat. Někdy mám hrozný problém se k psaní donutit, znáte ten pocit? Já sama už teď z povídky nemám moc dobrý pocit, připadá mi, že je to až moc velké klišé, bez nějaké originální myšlenky. Ale když si to teď uvědomuji, snad to příště napravím. Porotci ze soutěže by mi měli na mail poslat kritiku povídky, tak jsem moc zvědavá. Myslím, že je opravdu dobré, když člověk slyší názor druhých lidí, kteří se psaním také zabývají.