Červenec 2011

19 dní v Irsku

31. července 2011 v 21:32 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Ano, tak přesně takhle dlouho trval můj pobyt v šedozelené zemi :D Zezačátku jsem se snažila psát na blog hlavně to pozitivní a ze špatných věcí si nic nedělat. Proto to možná vypadalo, že se to všechno obrátilo k horšímu nějak moc rychle. Ale nebylo to tak. Udělejte si čaj nebo kakao a pokud se vám vážně chce, můžete se začíst do tohohle článku, kde se budu snažit zamyslet nad tím, proč to dopadlo tak špatně a taky si zavzpomínat na nějaké hezké chvilky.

Poslední babysitting aneb vodní válka

31. července 2011 v 9:18 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Tak jsem si naivně myslela, že všechno zlé mám za sebou a už si jen užiju víkend a pofrčím domů. Ale to jsem se spletla.

Poslední hlídání aneb Párky s melounem

29. července 2011 v 23:28 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Tak dneska jsem měla úplně poslední hlídací den...teď tu sedím v irské posteli, koukám z okna na zelený trávník a mám trochu smíšené pocity.

Jedu domů

28. července 2011 v 22:17 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Ano, už je to tak. Letenku mám koupenou na pondělí.

Problémy

28. července 2011 v 8:41 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Ani nevím, jak to napsat...Stalo se to v úterý. A přitom to už vypadalo, že si začínám zvykat a že všechno je v pohodě.

Město, moře a palačinky

25. července 2011 v 22:58 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Vážně to nechci zakřiknout...ale už se mi tu začíná víc líbit a méně stýskat :D Ale vezmu to hezky popořádku, mám toho hodně k vyprávění.

Prvních deset dní aneb jak jsme pekli koláč

23. července 2011 v 7:34 | Lúthien Tinúviel
Ono to vážně utíká docela rychle! A je načase, abych vám zase něco napsala.

Už se začínám víc učit, jak tady všechno chodí. Musím říct, že jsem prožila i pár horších chvil, kdy jsem si říkala, že to snad zabalím a poletím domů, ale pak se to zase obrátilo k lepšímu. Musím si ještě zvyknout a přijít na to, co na kluky platí. (To znělo trochu dvojsmyslně - myslím na děti, ne na kluky všeobecně :D ) Je to trochu jak na houpačce - občas mě kluci dost vytočí, ale za chvíli mi zas něčím udělají radost.

7. Den

20. července 2011 v 10:14 | Lúthien Tinúviel
Ráno kluci vstali o něco dřív, už v půl desáté byli všichni dole. Pak se zase dívali na pohádky, nejradši mají takový seriál iCarly, ani nevím, jestli se na to dá dívat v Čechách. Nejdřív mi to přilo bláznivé, ale docela se mi to zalíbilo :D Za Benem přišel kamarád Evan a představte si, že mi dal takovou bonbonieru - tedy spíš papírový kornout, v kterém jsou malé čokoládky, každá s jinou příchutí. Je to moc dobré! Pak přišel ještě další kamarád, takže jsme jich tu měla šest! A vůbec nechtěli ven, pořád koukali na televizi, hráli xbox, hádali se kdo bude na ipodu a tak. Neměla jsme skoro co dělat, tak jsem zametala, vyluxovala rohožku u dveří a pak jsem si četla Narnii.

6. Den - Normální irský den

19. července 2011 v 9:43 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Přemýšlím, co vlastně o včerejším dnu napsat. Nic moc zajímavého se nestalo.
Ráno kluci vstali dost vpozdě, dali si cereálie a zapli si televizi. (Mimochodem, zjistila jsem, že mi irské cereálie chutnají). Dívali se docela dlouho, Mark hrál sám ve svém pokoji xbox. Potom jsme chvíli hráli Monopoly. Kluci toho opravdu moc nesní, odpoledne chtěli zase cereálie. Když se v klidu dívali na pohádky, měla jsem dost času, tak jsem všude zametla, pak jsem se zeptala, kde je vysavač a ještě jsem vyluxovala koberce. Neměla jsem to nařízené, ale proč to neudělat, když byli kluci v klidu? Odpoledne pro ně přišli nějací kamarádi, tak šli ven. A pak se už za chvíli vrátil Jonathan, takže jsem dostala volno. K večeři jsme pak měli rybu s bramborovou kaší a mrkev, bylo to moc dobré. Mrkev jsem nikdy neměla ráda, obzvlášť dušenou, ale tady mi nějak zachutnala - zajímavé :D Zatím mi ani nevadí, že teplé jídlo je až večer. Přes den si vždycky vyrobím nějaký sandwich, zatím objevuju taje jejich ledničky, je tam spousta tajemných věcí, které mi nic neříkají :D Zkusila jsme česnekovou majonézu (možná vám to přijde nechutné, ale věřte mi, že už byste taky nechtěli jíst jen chleba se sýrem) a byla docela dobrá.

5. den - Nemám ráda irské přechody

18. července 2011 v 9:50 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Neděle začala docela pochmurně, pršelo, foukal vítr a byla zima. Zůstala jsem tedy ráno doma, ukládala jsem si fotky a tak. Asi kolem jedné hodiny jsem si šla udělat něco k jídlu, nakonec to byl toastový chleba se sýrem a nějakou zeleninou. Rozhodla jsem se, že se znova vypravím k moři, protože se mi nechtělo být celý den doma. Vzala jsem si do batohu pláštěnku, sušenky (abych nezhynula hladem :D ), pořádně jsem se oblékla a vyrazila jsem. Po nebi hrozivě pluly temné mraky a já doufala, že nezačne pršet. Jenže tady se mrakům vážně nedá věřit, vypadají hrozivě, ale přitom z nich neprší :D Dobře pro mě. Došla jsem k moři a pustila se podél nábřeží, byla tu spoustu lidí, kteří venčili psy. Představila jsem si sama sebe, jak chodím s Ťapinkou podél moře a přišlo mi to děsně srandovní - jak by byla celá od písku :D Je stejně sranda, jak jsou ti Irové otužilí. Já jsem měla tílko, takový slabý svetr a bundu a kolem mě chodila spousta lidí v šortkách a tričku xD Hodně lidí tu chodí běhat a taky jezdí na kole, vůbec jim nevadí vítr...asi síla zvyku. Byla jsem tam skoro tři hodiny a už jsme si připadala ošlehaná větrem jako námořník.

Jak jsem si namočila prst v Atlantiku

17. července 2011 v 11:54 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Upozornění: Nějak blbne net, tak tenhle článek píšu podruhé xD

Včera byla sobota a měla jsem volný den. Rozhodla jsem se, že se půjdu podívat k moři. Venku bylo zamračeno, ale zatím nepršelo, tak jsem si vzala teplejší bundu, která by měla být nepromokavá, do kapsy foťák a vyrazila jsem. Předtím jsem si nastudovala směr na google mapě a vypadalo to celkem jednoduše. A vážně to jednoduché bylo, za chvilku už jsem viděla moře! Já jsem u moře ještě nikdy nebyla, takže to pro mě byl velký zážitek. Došla jsem na pláž a šla jsem k vodě, abych si tam aspoň namočila prst a poslouchala jsem šumění moře. Za chvilku ale začalo pršet, tak jsem si nasadila kapuci a nenechala jsem se tím počasím znechutit. Lezla jsem po kamenech a všechno jsem zkoumala. Na kamenech bylo hodně řas a slávek, našla jsem si jednu mušličku, kterou jsem si vzala sebou. Pak jsem objevila něco, co vypadalo jako kůže z chobotnice a ještě takovou podivnou potvoru, co je možná medůza, ale fakt nevím :D Když jsme pak lezla po kamenech, tak jsem najednou uviděla docela blízko volavku! Rychle jsme vytáhla foťák a podařilo se mi ji vyfotit docela zblízka. Pak tam byli racci a nějací ptáci podobní krkavcům. Nejradši bych tam zůstala ještě hodně dlouho, ale začalo dost hustě pršet a ještě foukal vítr, tak jsem už radši šla zpátky. Byla jsem celá mokrá (i když bunda fakt nepromokla) a boty a kalhoty jsem měla špinavé od písku.

Jak jsem se nenaučila hrát šachy

16. července 2011 v 9:55 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Předem se omlouvám za ten hrozný design, potřebovala jsem už něco jednoduššího, protože jsem chtěla přidat rubriku o Irsku a taky novou složku do galerie, ale v tom starém designu jsem nevěděla jak. Snad se mi tohle brzy podaří vyřešit, aby se to zobrazovalo normálně.

Nastal 1. den, kdy jsem měla hlídat kluky od 10 do 16 hod. Když jsme se ráno vzbudila, cítila jsme se docela dobře. Zjistila jsem, že tady se spí vážně dlouho, skoro do 10, tak jsme měla ráno dost času. Přemýšlela jsem, co bych mohla sníst, aby mi nebylo špatně. Dostala jsem hroznou chuť na vychlazené mléko a cereální lupínky, tak jsem si trochu vzala. To studené mléko bylo na žaludek moc dobré. Rodiče odešli a zůstala jsem s klukama sama. Dala jsem jim snídani a pak jsme začali hrát Monopoly - taková ta hra, kde kupujete ulice, stavíte domy a tak. Mívali jsem podobnou doma, takže jsem si vzpomněla, jak se to hraje. Kluci mají stejnou hru i na ixboxu, takže se tam pak přesunuli od normální deskové hry.

Pozdrav z Irska

15. července 2011 v 9:14 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Hurááá! :) Mám wifi a tak se můžu spojit se zbytkem světa. Očekávejte, že tenhle článek bude děsně dlouhý, protože se chystám vypsat všechny svoje dojmy.

Poslední článek z České republiky

13. července 2011 v 8:10 | Lúthien Tinúviel |  Cestuju
Ahoj!!
Tak tohle je opravdu poslední článek, který píšu v naší rodné kotlině, další článek už očekávejte z Irska :))
Mějte se tu hezky.

Příprava na Irsko a fotky ze Zoo

8. července 2011 v 17:55 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Původně jsem chtěla zveřejnit fotky ze Zoo, ale z nějakého neznámého důvodu mi blbne blog a prostě nemůžu přidávat fotky...podařilo se mi jich přidat jen pár a pak už to nešlo. Nevíte, čím by to mohlo být?

Už jen 5 dní a budu v Irsku. Je to pro mě neuvěřitelné :D Vedle mě leží velikánský kufr, do kterého budu muset všechno naskládat. Poslední dny jsem pořád běhala po nákupech, abych měla všechno, co budu potřebovat. Hlavou se mi honí různé myšlenky, chvíli mám strach, chvíli se těším...asi to znáte. Radši už o tom nechci moc přemýšlet.

Tak a teď aspoň těch pár fotek. Po dlouhé době jsem vyrazila do Zoo v Ústí nad Labem a i přes hrozné horko se mi tam moc líbilo.