Listopad 2011

Existuje vůbec moje oblíbená knižní postava?

24. listopadu 2011 v 21:34 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Těžká otázka...ale když jsem se nad ní chvilku zamyslela, hned se mi v mysli objevila Lucinka Pevensiová z Letopisů Narnie. No jo, vždyť ji mám i na ikonce! Lucinka mi byla vždycky nejsympatičtější ze čtveřice dětí,, dokonce i víc než Julie s Eustácem. Ale proč vlastně?
Nejvíc se mi na ní líbí její jednoduchá dětská víra. Věřila v Narnii, věřila Aslanovi a to i přesto, že její sourozenci byli chvílemi proti ní. Nevzdávala se, ani když si o ní mysleli, že se zbláznila a všechno si vymýšlí. A dokázala poslouchat Aslana a následovat ho, i když měla strach. A není tohle ta opravdová statečnost? Dělat to, o čem víte, že je správné, i za cenu toho, že se vám ostatní vysmějou nebo vás opustí? Lucinka měla své chyby, bála se, ale vždycky měla víru. Proto si moc přeju, abych v tomhle dokázala být jako ona. Myslím, že si klidně můžu vzít příklad z malé holčičky, vždyť i v Bibli se píše o tom, že máme mít víru jako malé děti.

Prokrastinace

20. listopadu 2011 v 11:24 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Co dělá moderní člověk, když je prostě líný, ale nechce si to přiznat? Hledá vznosná slova, aby to nevypadalo tak blbě a působil inteligentně. Ale já budu upřímná a narovinu se přiznám, že jsem prostě líná, pořád odkládám věci na zítřek a pak mě hryže svědomí,když zítřek stále nepřichází. Na tetičce wiki jsem se dozvěděla, že 80 - 95% vysokoškolských studentů se přiznalo k tomu, že prokrastinace je pro ně běžná a 75% z nich se prohlásilo za "prokrastinátory".

Konečně vysvitlo slunce!

6. listopadu 2011 v 13:59 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Já jsem tak šťastná! Nevím jak u vás, ale u nás bylo neustále zamračené počasí, už jsem pomalu zapomněla na to, jak vypadá modré nebe. A dneska konečně vysvtilo slunce! Hned jsem se sebrala a vyrazila ven i s foťákem. Byla jsem venku poprvé po nemoci a cítila jsem se dobře, což je super. Sluneční paprsky si naplno vychutnávám, ještě nikdy na mě počasí nemělo tak špatný vliv jako tenhle podzim.

Moc fotek to není, ale aspoň něco :)

Bodláčky

Ironclad

3. listopadu 2011 v 21:14 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Na blogu Black jsem objevila film, který mě zaujal a chtěla jsem se na něj podívat. Nelituju, že jsem ho viděla, ale určitě to není podívaná pro všechny a rozhodně ne pro ty, kterým vadí pohled na krev a nebaví je bojové scény.

"Žít pro druhé, to je život, který má cenu."