Únor 2012

Hudba jako zdroj inspirace II.

28. února 2012 v 16:50 | Lúthien Tinúviel |  Poslouchám
Před nějakou dobou jsem zveřejňovala článek, kde jsem uváděla různé zpěváky, hudební skupiny a soundtracky, které ráda poslouchám a inspirují mě - můžete se na něj podívat TADY. (I když jak tak koukám, některá videa jsou proházená, což je ale chyba blogu a ne moje :D ). Dnes bych chtěla článek rozšířit, ale tentokrát se budu věnovat pouze soundtrackům. Zjistila jsem, že když poslouchám hudbu při psaní, většinou mě zpěv ruší a proto mám radši pouze instrumentální hudbu. Nevím, jak je to s vámi, jestli potřebujete mít při uměleckém tvoření ticho, pouštíte si metal nebo jste na tom stejně jako já, ale budu mít radost, jestli vás některá hudba bude inspirovat stejně jako mě.

Hra o trůny - George R. R. Martin

20. února 2012 v 18:28 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Chtěla jsem napsat mnohem dřív, ale dostala jsem chřipku a z očí mi teklo tak, že jsme nemohla u počítače vůbec vydržet :D Aspoň jsem si mohla celé dny číst, to jsem opravdu kvůli škole hrozně zanedbávala. Stihla jsem v krátkém čase přečíst tři knížky a teď začnu s tou první.

Na tuhle knihu jsem narazila díky stejnojmennému seriálu, který jsem našla na csfd. Zarazilo mě, jak vysoké hodnocení seriál má a tak jsem se na něj začala dívat. První díl mě lehce zarazil, ale nakonec mě přemohla zvědavost a dívala jsem se až do konce. Když pominu některé trapné erotické a příliš krvavé scény, bez který by se seriál určitě obešel, je to opravdu dokonalé zpracování knižní předlohy a to se vidí málokdy. V tomhle článku se budu věnovat jak knize, tak i seriálu.

Abyste měli při čtení něco k poslechu :)


Když něco končí, něco dalšího začíná

12. února 2012 v 10:54 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala. Vím, že někteří z vás už byli zvědaví, jak dopadl test z gramatiky. Test jsem nezvládla, dokonce jsem měla nejhorší výsledek ze třídy. Proto jsem si dala dost času na to, abych uvažovala, co budu dělat dál a nechtěla jsem nic psát, dokud jsem se definitivně nerozhodla.