Březen 2012

Hudba jako zdroj inspirace III.

28. března 2012 v 19:21 | Lúthien Tinúviel |  Poslouchám
Přináším vám třetí porci hudby, která mě inspiruje a probouzí fantazii. Na předchozí články se můžete podívat TADY a TADY.Budu se opět držet instrumentální hudby, protože ta mě u psaní nebo jiného tvoření neruší, ale naopak mi pomáhá.

Na blogu Jíti jsem objevila tohle úžasné video - spojení houslí, krásné přírody Nového Zélandu a melodií z Pána Prstenů je přesně ta správná kombinace, které se nemůžu nabažit a pouštím si jí pořád dokola :D

Kam utíkám od reality?

25. března 2012 v 10:31 | Lúthien Tinúviel |  povídky
Když jsem viděla jaké je téma týdne, moc se mi líbilo a chtěla jsem něco vymyslet. Pak jsem si vzpomněla na jednu starou slohovou práci, kterou jsem psala na podobné téma asi ve 4. ročníku střední školy, kdy jsme se připravovali na maturitní slohovou práci. A protože jsem vždycky milovala líčení přírody, pustila jsem se do toho. Řekla jsem si, že je škoda nechat slohovku jen tak válet v šuplíku a tak jsem ji přepsala do počítače. Nevím, jestli vás baví zrovna líčení přírody, ale já ho mám ráda :D Slohovku jsem upravila jen nepatrně - je dost stará, dneska už bych to napsala určitě jinak a tak vás prosím o shovívavost.

Z nebe se lily proudy deště, které smáčely špinavé chodníky i oprýskané domy. Voda se valila stružkou a odnášela sebou odpadky. Načepýření holubi hledali úkryt pod větvemi stromů. Bylo počasí, v jakém je lepší zůstat pěkně doma v teple. Ještě že já mám svou tajnou zemi, do které můžu uniknout, kdykoli se mi zachce. V téhle zemi vládne moje fantazie, a proto se tu může stát úplně cokoliv.
Když vstoupíte do mého vysněného kraje, nejdříve spatříte rozeklané vrcholky hor, vyšší než jakékoli hory na naší zemi. Sluneční paprsky se odrážejí od zasněžených vrcholků, až z toho bolí oči. Jsou to zapomenutá a mrazivá místa, kam nikdy nevkročila lidská noha. Kolem vrcholků se valí hustá mračna podobná napěněné šlehačce. Jediný, kdo žije v těchto zapomenutých krajinách je mrazivý vítr severák. Tady si může bouřit a řádit, aniž by ho něco vyrušovalo.

Já a knihy

22. března 2012 v 18:35 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala.Padla na mě nějaká podivná jarní únava a nechuť do čehokoliv kreativního. Mamka před třemi týdny upadla a nalomila si kost v pravé ruce a tak jsme teď žena v domácnosti - vařím, uklízím, nakupuju a dělám všechno ostatní, co je potřeba. A včera jsme dostala chřipku :D Ale aby to zase nebylo tak negativní, dám vám sem jeden dotazník, který jsem našla na blogu Alice Cullen-Hale a moc se mi líbil.

1. Oblíbená kniha z dětství?
Těžká otázka, většinu knih z dětství mám ráda pořád a klidně si je znovu přečtu. Milovala jsem příběhy o koních, takže bych vybrala Dívky v sedlech, takový nekonečný dívčí román :D

2. Co právě čteš?
A Dance with Dragon (Tanec s draky) - George R.R. Martin

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Nemám, to vzdávám předem, radši se snažím sehnat knihy do čtečky :D

Odhmotněná padesátikoruna

13. března 2012 v 17:30 | Lúthien Tinúviel |  Myslím

Dneska jsem šla odvést svou milou Ťapku (svého psa) na stříhání. Je to jen kousek od našeho domu a tak ji tam vždycky nechám, až mi paní holička prozvoní, vrátím se pro ni a zaplatím. Když jsem odcházela, vzala jsem si do kapsy peníze a byla mezi nimi i kovová padesátikoruna. Při placení jsem ale zjistila, že padesátikorunu nemůžu v kapse najít, i když jsem obě kapsy prošmejdila horem dolem. Naštěstí jsem objevila místo toho dvacetikorunu a pár drobných, o kterých jsem ani netušila, že je v kapse mám. Paní holičce to stačilo, tak jsem se vydala s ostříhanou Ťapkou k domovu. Sotva jsem si doma šáhla do kapsy, vytáhla jsem padesátikorunu. Zůstala jsme na ni zírat s otevřenou pusou, už jsem si myslela, že jsem ji musela nechat doma. A tak si kladu otázku - je možné, že by se ta padesátikoruna v kapse odhmotnila a pak se doma znovu zhmotnila? Jinak si to nedovedu vysvětlit :D

O natáčení Hobita II.

9. března 2012 v 19:33 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Už jednou jsem psala o novinkách kolem natáčení Hobita - článke můžete najít TADY. Pak jsem docela dlouho spala, než jsem si uvědomila, že novinek je zase až moc :D A tak je vám teď všechny přináším hezky najednou.

4. video
Na začátku tohoto videa si vyslechnete dlouhé vysvětlení o tom, jak se používá 3D technika. Já sama jsem z toho zas tak moc nepochopila, opravdu nejsem technicky založená :D Nevím, jestli se mám radovat z toho, že Hobit bude ve 3D, protože mě to zas tolik nebere. Viděla jsme např. třetí díl Narnie ve 3D a ve 2D se mi potom líbil mnohem víc. Možná je to i tím, že nosím brýle a když mám nasazené ještě druhé, tak mě pak hrozně bolí za ušima :D
Je docela legrace, že pan režisér si některé kamery pojmenoval po svých příbuzných :D
Určitě jste poznali, že scéna, která se zrovna natáčí je z Temného hvozdu, kdy Hobity chytili pavouci. Upřímně, na tuhle scénu se moc netěším, protože pavouky nesnáším :D Snad budou tak roztomiloučcí jako Odula a ne tak obludní jako například pavouci z Harryho Pottera, tam jsem fakt musela zavírat oči. Nejlepší je, jak trpaslíci leží zabalení do pavučin a rejža říká: "Bavíme se?" A všichni: "Jéééj" :D


Nejdřív si koupím knihu...

3. března 2012 v 13:16 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
...a pak teprve jídlo a oblečení.

Pravdivost tohoto citátu se mi opět potvrdila, když jsme šla do knihkupectví koupit učebnici angličtiny pro paní, kterou doučuji. Samozřejmě jsem žádnou dobrou učebnici neobjevila, ale za to jsem objevila oddělení s cizojazyčnými knihami a už mě nic nezachránilo :D

Přivítejte nový přírůstek do mé knihovničky

Pár zapomenutých fotek

1. března 2012 v 21:18 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Ve své složce jsem našla pár fotek, které jsem na blogu nikdy nezveřejnila, ale zdají se mi docela povedené. Všechny jsem je fotila ještě v roce 2011.
Jedna špatná zpráva je, že jsme před nějakou dobou omylem smazala jednu složku s fotkami, takže několik článků je teď prázdných, bez fotek. Bohužel už některé fotky nemám vůbec v počtači, tak s tím nic nenadělám.

Tyhle dvě fotky pochází z léta 2011. Šla jsme na procházku k zatopené šachtě za městem a na nebi se zrovna ukázaly zajímavé mraky. Na fotce vypadají jako bouřkové mraky, ale je to jen trošku upravené, doopravdy zas tak hrozivé nebyly :)