Duben 2012

Když světlo odchází

21. dubna 2012 v 20:11 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
A to světlo ve tmě svítí a tma ho nepohltila


Rasismus a xenofobie mezi námi

20. dubna 2012 v 18:00 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Má cenu se rozčilovat? Já vím, že to cenu nemá. Přesto si nemůžu pomoct. Dneska jsem viděla něco, z čeho mi opravdu spadla čelist a zvýšil se mi krevní tlak. A tak nevím, jestli se mám rozčilovat nebo brečet.

Na novinkách se objevil článek o tom, že v Africe je víc zásob podzemní vody, než vědci předpokládali. TADY si ho můžete přečíst. To je hodně dobrá zpráva, měla jsem z toho radost, až do chvíle, kdy jsem udělala tu chybu, že jsem klikla na diskuzi a přečetla si tenhle komentář:

Černoši radši budou po sobě střílet, znásilňovat se navzájem a páchat na svých vlastních lidech hrůzné genocidy. Místo aby pracovali a zajišťovali si jídlo s vodou, tak budou řvát jakej maj hlad a žízeň a vyspělý západe, dej! (při tom budou zase ukazovat černoušky)
Nechat je tam bez pomoci, ať jejich počet poklesne na udržitelný a pak je to trkne, že když si vyhloubí studnu tak budou mít vodu. A když je takováhle elementární věc nenapadne, tak prostě vymřou - přírodní výběr.

Komentář, který zatím získal 269 souhlasných reakcí

Jak je něco takového možné? Kde se bere v lidech tolik nenávisti, arogance a pýchy? Jenom proto, že jsem se narodil v bohaté zemi, tak budu pohrdat ostatními? Protože se mám já dobře, ať si ostatní umřou?

Vyměřený čas (In Time)

19. dubna 2012 v 18:09 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Představte si, že žijete ve světě, kde lidé přestanou stárnout ve 25-ti letech. Je v tom ale malý háček - od toho okamžiku vám vyprší životní čas a pokud nějaký další nezískáte, zemřete. Lidé v ghettu tvrdě dřou, aby získali aspoň pár hodin, zatímco bohatí lidé mohou žít prakticky věčně. Jak byste se cítili, kdybyste mohli sledovat, jak poslední minuty vašeho života pomalu utíkají?
http://images5.fanpop.com/image/photos/26100000/-In-time-in-time-2011-26138076-243-360.jpgobrázek po kliknutí odkazuje na zdroj

Jarní květy

14. dubna 2012 v 16:46 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Několik posledních dní bylo chladno a deštivo, proto mám radost, že zase vysvitlo sluníčko a oteplilo se. Tyhle fotky jsem pořídila na procházce před několika týdny. Stačí pár rozkvetlých stromů a panelové sídliště vypadá hned úplně jinak.


Moje knihovnička

11. dubna 2012 v 20:49 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Dnes bych vám chtěla představit svojí knihovničku. Je sice hodně malá a je tam jen zlomek toho, co bych si v ní přála mít, ale stejně ji mám ráda a najde se tam i několik pokladů, kterých si opravdu vážím.

Knihovnička je dost vysoká a tak se mi nevešla celá do jednoho záběru, proto jsou tu fotky dvě. Knihovna má pět poliček, na té nejvyšší mám jen nějaké časopisy, učebnice a knížky, které mám zrovna půjčené z knihovny, takže není moc důležitá.


Sherlock

9. dubna 2012 v 17:41 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Sherlock Holmes...to pro mě vždycky byl postarší muž s fajfkou a v dlouhém kabátě, procházejícími temnými uličkami starého Londýna ponořeného v mlze. Jednou mě napadlo, co by se asi stalo, kdyby chtěl Sherlock stejným způsobem řešit případy i v dnešní době, ale říkala jsem si, že by to už dneska nebylo možné, protože vrahové i detektivové mají k dispozici všechny možné moderní prostředky a tak by pátrání už nemohlo být dobrodružství. Ale pak se ukázal tenhle seriál a všechno mi vyvrátil.


Pár jarních fotek

1. dubna 2012 v 10:45 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Jaro je moje nejoblíbenější roční období. Moc ráda pozoruju, jak se příroda probouzí, jak se objevují první květy a první lístky na stromech. A tak jsem si na ranní procházku s Ťapkou vzala foťák a pokusila se něco z jarní krásy zachytit.