Červen 2012

To se vyplatí!

24. června 2012 v 11:24 | Lúthien Tinúviel
Sedím v posteli s chřipkou. V létě. Já vím, je to absurdní, ale asi jsme neměla pít tolik vychlazené vody, když mi bylo vedro a taky jsem asi na sebe neměla tolik pouštět větrák.

Po stěhování mi zbyly některé staré knížky, které jsem nabídla do antikvariátu. Pracuje v něm jeden náš známý. Je to malý krámek, který je od podlahy až po strop plný knih. Když se tam procházíte, máte pocit, že se vám za chvilku nejbližší hromada knih sesype na hlavu - má prostě skvělou atmosféru :D Už hrozně dlouho jsem toužila po Silmarillonu, který jsem kdysi v antikvariátu zahlédla, ale pořád jsem na něj nemohla našetřit. A tak jsem ty staré knížky vyměnila za Silmarillion a konečně si ho můžu znovu přečíst :)


Zázraky se dějí

19. června 2012 v 11:23 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Tak je to už víc než měsíc, co jsem naposledy psala na blog. Hrůza. je mi to líto, ale tu pauzu jsem potřebovala. Nebylo to ani tak proto, že bych neměla čas, ale vůbec jsme se k psaní nemohla donutit. Měla jsem jiné myšlenky. Kolem mě se toho poslední dobou dělo tolik, spousta změn. Ale naštěstí jsou to dobré změny.

Byl by to hrozně dlouhý příběh, kdybych mělo vyprávět všechno od začátku a tak to napíšu jen krátce. S mamkou jsme se odstěhovaly od jejího manžela (mého nevlastního otce). Přála jsem si, aby se to stalo už strašně dlouho, vlastně skoro celých 11 let co jsme s ním žily. Hrozně těžko se to popisuje, ale zažívaly jsme s ním psychický teror, který je někdy možná horší než ten fyzický. Moc lidí vám nevěří, že je to tak špatné, protože vám řeknou, že když vás ten chlap nemlátí a není alkoholik, tak co vám jako vadí. Nechci to nijak rozebírat, bylo to vážně strašný a nevěřila jsem, že se někdy mamka od něj odstěhuje. Ale konečně se stal zázrak a jsme pryč. Ani neumím říct, jak moc se mi ulevilo. Teď to ale nekončí, bude to dál docela těžké, protože budu muset jít studovat dálkově a ne na denní studium, budu si muset najít nějakou brigádu, asi nebude dál stačit jen doučování. I když to nebude s financemi lehké, je to mnohem lepší, než žít v takovém strašném tlaku.

Pokud máte doma problémy, nerozumíte si s jedním nebo oběma rodiči, nezoufejte. I když už přestanete věřit, vždycky se může stát zázrak.

A pro radost přidávám pár pohledů z oken našeho nového bytu :)