Srpen 2012

Deštivý den

31. srpna 2012 v 21:02 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Většina lidí se nejspíš zlobí, že se zkazilo hezké počasí a začalo pršet, ale já jsem naprosto spokojená. Toho vedra už na mě bylo moc, a tak si v tomhle deštivém počasí doslova libuju. Už se nemůžu dočkat, až začne pořádný podzim. Dnes jsem si vyšla na procházku se psem a vyfotila jsem aspoň pár fotek. Musela jsem vypadat zajímavě, jak jsem se plazila po trávníku a snažila se vyfotit růže :DPoklad

25. srpna 2012 v 11:42 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Někdy najdete poklad úplně nečekaně a na nejméně pravděpodobném místě.
Určitě jsem už psala o tom, jak mám ráda staré překlady Narnie a ty nové se mi naopak nelíbí. Novými překlady myslím ty z roku 2005 od nakladatelství Fragment, překladatelkou byla Veronika Volhejnová.V nových překladech jsou změněná jména a názvy a to mi dost vadí. A prostě celkově se mi ty nové překlady nečtou dobře a tak jsem si je ani nechtěla pořizovat. Bohužel se ale staré překlady dají těžko sehnat, takže jsem doma měla pouze Prince Kaspiana, Koně a jeho chlapce a Stříbrnou židli.
Nedávno jsem šla v neděli do církve a začala jsem si prohlížet vystavené knížky. Najednou mi zrak padl na Narnii: Lva, čarodějnici a skříň a nemohla jsem věřit svým očím. Hned jsem si knížku koupila a víte za kolik? Už si to nepamatuju přesně, ale něco kolem 20 Kč! :D Tak takové štěstí člověk nemá každý den.


Doba ledová 4 - zas o něco méně ledová

15. srpna 2012 v 20:56 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Po dlouhé době jsem byla v kině a to na čtvrtém dílu Doby ledové. Nebyla jsem příliš zklamaná, protože od filmu jsem skoro nic neočekávala. První díl mám moc ráda, ale s dalšími díly se postupně kvalita filmů zhoršovala a nápady docházely, ale tak to bývá u většiny pokračování.

http://www.kbxmedia.cz/data/clanky/600x394x1/recenze-doba-ledova-4-zeme-v-pohybu.jpg
obrázek po kliknutí odkazuje na zdroj


Dámy a Pánové - Terry Pratchett

1. srpna 2012 v 21:36 | Lúthien Tinúviel |  Čtu
Další kniha od Pratchetta. Snad vás s nimi už neotravuju, ale pro mě je to skvělé odpočinkové čtení :)

http://www2.bookfan-static.eu/images/cover/book/1/4/7/8/0/Damy-a-panove-Terry-Pratchett---w-220-h-null.jpg
Obrázek odkazuje na svůj zdroj

Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková se vrátily ze své cesty po Zeměploše. Magráta záhy zjistí, že všechno už je přichystané na její svatbu s králem Verencem. Verenc na svatbu pozve i mágy, a tak se do Lancre vydá arcikancléř neviditelné univerzity Výsměšek společně s knihovníkem v podobě orangutana, psychicky labilním Kvestorem a lehce šíleným mágem - vědcem Rozšafínem Ctibumem. Aby toho nebylo málo, blíží se svatojánská noc a do našeho světa se snaží proniknout krásní, ale krutí elfové, kteří dokáží ovládat lidské myšlenky a lidé jsou pro ně jen kořistí, s kterou si moc rádi pohrají. A bábi Zlopočasná má pocit, že ji začínají opouštět síly - podaří se jí ochránit Lancre?