Červen 2013

Rozloučení s rodným městem

27. června 2013 v 19:05 | Lúthien Tinúviel |  Fotím
Když se vysloví název mého rodného města, vybaví se mi šedá barva, panelové hradby, dešťové mraky a dlouhé pusté ulice. Kromě toho si ale také vzpomenu na tichá zákoutí, zelené koruny stromů a modré nebe nad hlavou. Město, kde jsem se narodila, je plné rozporů.
Na rozloučenou jsem vybrala pár fotek, které podle mě naše město nějakým způsobem vystihují. Chci si zavzpomínat na to, co mám na něm ráda i na na to, co se mi nelíbí. Jsou to fotky nové i staré, některé jste už možná viděli.

Tahle fotka naše město podle mě vystihuje asi nejlíp - beton, kov, velké prázdné stavby, všechno překopané a změnené; jen to nebe je pořád stejně modré.

Zaskočena radostí

22. června 2013 v 22:43 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Někdy jste tak dlouho ztraceni v temnostě, že už ani nevěříte, že je nějaká cesta ven. Léta bojujete, toužíte, doufáte, ale stále se nic neděje. A tak pomalu přestáváte věřit. Z bolesti se stane zvyk, ze zvyku způsob života. Přijmete realitu taková jaká je a smíříte se s tím, že jinak už to stejně nebude. Jak by řekla Eowyn, ocitnete se v kleci a už nedokážete bojovat.