Leden 2014

24 let

12. ledna 2014 v 22:56 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Tenhle rok života byl hodně těžký, opravdu hodně. Ale na druhou stranu přinesl i zlomové okamžiky, které znamenaly obrat k lepšímu. No, každopádně jsem ráda, že je ta 23 za mnou a tentokrát ani nebrečím nad tím, že jsem tak stará :D 24 je přece mnohem hezčí číslo! A proto od něj očekávám taky mnohem pozitivnější zážitky. Chci na sobě pracovat a po malých krocích měnit svůj život. Možná ne přímo měnit, ale prostě růst a dál se vyvíjet. Hlavně se chci naučit odbourat své strachy a špatné myšlenkové procesy, které mě trápí už dlouho. Chci se pouštět do nových věcí a zkoušet to, z čeho jsem měla dlouho strach. Věřím, že s Boží pomocí tohle bude dobrý rok.


Spoustu radosti do dalších dní vám přeje
Lúthien

Otázky na pokračování

2. ledna 2014 v 18:51 | Lúthien Tinúviel |  Myslím

Velmi zlomyslné blogerky se rozhodly, že mě nominují na vyplnění nekonečného řetězáku, který začal putovat virtuálním světem. Prý se jmenuje "Liebster Blog Award", ale netuším proč. A protože mám zrovna čas, řekla jsem si, že se o to pokusím.

Pravidla zní následovně:

Napsat 10 věcí o sobě
Odpovědět na 10 otázek od bloggera, který mě nominoval
Vymyslet vlastních 10 otázek
Nominovat 5 bloggerů a informovat je o tom

Deset faktů o mně:
(Protože pravidelní čtenáři mého blogu o mě vědí spoustu věcí, pokusím se vymyslet něco, co o mě nevíte.)

1. Jsem hrozně malá. Měřím jen 154 cm.
2. Často mluvím sama se sebou v angličtině, když nikdo není v blízkosti, tak i nahlas.
3. Strašně se bojím pavouků. Když nějakého vidím začnu ječet a uteču, nejsem ho ani schopná zabít.
4. První blog jsem si založila někdy v 15-ti letech, po chvíli jsem ho smazala a tak jsem to udělala několikrát, než jsem se usadila na tomhle blogu, který mám už asi čtyři roky.
5. Viděla jsem všechny díly Stmívání a hrozně jsem se u toho smála, beru to jako komedii.
6. Často počítám na prstech a neumím dobře ani malou násobilku.
7. Ráda cituju hlášky z různých filmů, třeba Pár Pařmenů nebo Shreka umím nazpaměť. Na blbosti mám prostě dobrou paměť.
8. Vůbec mi nevadí koukat na krváky, ale nemůžu se dívat na horory, protože bych se strašně bála a nemohla bych spát.
9. Mám moc ráda zvířata a už jsem doma měla tohle všechno: psa, kočku, křečka, andulku, králíka, rybičky a dokonce i nějaký speciální druh švába, kterého jsem se sama bála :D
10. Umím hrát trochu na klávesy a kytaru a celkem obstojně zpívám.

No, netušila jsem, že vymyslet o sobě deset věcí bude tak vyčerpávající. Mám skoro pocit, že jsem hrozně nezajímavá osoba :D

Minulost je za mnou...

1. ledna 2014 v 2:08 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
...budoucnost přede mnou. Nechci donekonečna řešit to, co bylo. Chci věřit, že mě můžou potkat i dobré věci. A do nového roku chci vstoupit s touhle vírou.

Někdy je fajn mít blog. Člověk si může procházet archiv a číst si, co vlastně celý rok prožívat. Mám sklony vidět jenom to špatné a to, co se mi nepovedlo. Ale radši bych se chtěla zamýšlet nad tím, co bylo v tomhle roce dobré. A když se to vezme kolem a kolem, tak to byl vlastně hodně dobrý rok. Udělala jsem si certifikát z angličtiny, odstěhovala jsem se do Prahy, našla jsem si práci. Dá se říct, že jsem vlastně začala nový život. Už mi jen zbývá se zbavit starých strachů, které se mě nějak pořád nechtějí pustit a začít žít naplno. Věřím, že to půjde.

Věřím, že když něco nevyjde na první pokus, neznamená to, že to nevyjde už nikdy. Věřím, že je možné se zamilovat znovu, když to jednou nevyšlo. Věřím, že když se něco nepovede, není to hned konec všeho. Věřím, že každé ráno je možnost začínat znovu.
A tak chci tenhle rok postupovat alespoň malými kroky. Když spadnu, tak se nic neděje, vždycky můžu zase vstát. Ale už opravdu nechci, aby to bylo stále stejné jako dřív. A já vím, že už to stejné nebude.

Hodně radosti, úspěchů a krásných zážitků do dalšího roku vám přeje
Lúthien