Otázky na pokračování 2

21. února 2014 v 20:00 | Lúthien Tinúviel |  Myslím

Nedávno jsem byla nominovaná do docela zajímavého řetezáku, který se jmenuje "Liebster Blog Award". Protože jsem dostala otázky od více blogerů, musela jsme článek rozdělit do dvou částí. Aby nepřišli zkrátka ani ti další, kteří vymysleli obzvláště záludné otázky, pokusila jsem se všechny dotazy zodpovědět. A na konci článku si můžete přečíst otázky, které jsem sama vymyslela.

Otázky od Lawiane


1) Jaké máš úmysly s blogem do budoucna? Je něco čeho bys chtěla dosáhnout a co zlepšit nebo si píšeš spíše pro vlastní potěšení bez větších ambic?


Určitě bych se chtěla blogu víc věnovat, protože jsem ho poslední dobou dost zanedbávala. Píšu si hlavně pro vlastní potěšení, nevím, jestli bych chtěla něčeho konkrétního dosáhnout. Nejvíc mě těší zpětná vazba, když mi čtenáři píšou komentáře a já zase můžu navštěvovat jejich blogy. Prostě takové to sdílení skutečného i virtuálního života.2) Názor na příchod křesťanství do Evropy?

Jsem křesťanka, takže jsem ráda, že se křesťanství k nám do Evropy dostalo. Samozřejmě si uvědomuju, že katolická církev v historii napáchala i spoustu špatných věcí, jako například upalování čarodějnic a vybírání odpustků, to už je ale prostě o lidech, kteří jsou schopní zneužít cokoliv. Myslím si, že přesto převažují dobré věci, které křesťanství přineslo.

3) V kolika letech ti přijde vhodné založit rodinu?

Myslím, že to se nedá říct. Každý člověk je připravený a vyzrálý v jiném věku. Ale aspoň 18 by lidem mohlo být :D

4) Co si myslíš o instituci manželství s ohledem na to, jakou má v historii lidstva tradici a že ji dnes mnohé páry považují za zbytečnou?

Podle mě manželství rozhodně není zbytečné. Je pravda, že v minulosti se často uzavíralo jen kvůli majetku nebo společenskému postavení a ne z lásky. Dnes je to ale druhý extrém, kdy lidé berou manželství jako přežitek. Podle mě má manželství větší váhu, než když spolu dva lidé žijí jen tak "na hromádce". S láskou se pojí i závazek. Pokud si chtějí nechávat otevřená zadní vrátka, aby se nemuseli rozvádět a mohli ze vztahu bez problémů utéct, kdyby se jim něco nelíbilo, přijde mi to jako sobecké jednání. Když spolu lidé chtějí sdílet život, neměli by se závazku bát.

5) Jak vnímáš negativní smýšlení a chování dnešní společnosti, když stále někdo hovoří o tom, jak jíme chemické ovoce, nedopečený chleba a maso plné antibiotik?

No jo, co s tím naděláme. Už bohužel málokdo má svou zahrádku, kde si vypěstuje ovoce, zeleninu, chová si tam slepice a kozu...Čím jsme modernější, tím víc škodíme svému zdraví. Snažím se jíst aspoň trochu zdravě, ale zase se s tím nějak hodně netrápím.

6) Američani. Plus nebo mínus?

Americká kultura se mi moc nelíbí a nikdy mě nijak zvlášť nelákala. Co se týče samotných Američanů, tak už jsem jich pár měla možnost osobně poznat a připadají mi jako fajn lidi. Líbí se mi jejich otevřenost a vřelost, člověk se s nimi lehce spřátelí. Oproti nim jsme my Češi opravdu někdy "studení čumáci" :D Ale je to samozřejmě případ od případu.

7) Smívání rozdílů národních kultur a infiltrace cizích kultur do domácích. Indická hudba linoucí se z masérského podniku deset metrů od středověkého Týnského chrámu. Vadí ti to nebo ti to nevadí, popř. tě to těší?

Rozmanitost se mi líbí. Myslím, že může být prospěšné, když se různé kultury navzájem ovlivňují a mohou se obohatit. Ale samozřejmě by bylo škoda, kdyby se nakonec rozdíly smazaly a všichni bychom byli "jednotní Evropané". Udržovat si vlastní kulturu je určitě důležité.

8) Jaké místo bys chtěla někdy navštívit, bez ohledu na možnost či nemožnost takového výletu?

První, co mě napadlo, jsou Wiktoriiny vodopády. To je jedna z hodně "nemožných možností", ale musel by to být úžasný zážitek. Pak by se mi líbilo navštívit Kapské město nebo se podívat do nějaké přírodní rezervace, třeba v Keni. Afriku prostě miluju. Reálnější možnost je potom Londýn, tam se chci podívat už hrozně dlouho a věřím, že se mi to podaří.

9) Oblíbené místo v Česku, kam se ráda vracíš?

Miluju Šumavu. Ale bohužel se tam moc často nevracím. A mám ráda Prahu, kde teď žiju.

Otázky od Avilan:

2. Hudba - čas na relaxaci nebo kultura?

Určitě obojí.

3. Máš nějaký sen? Už se ti nějaký splnil?

Sny mám, ale poslední dobou se s nimi moc nezabývám. Spíš se teď snažím najít, co vlastně chci a jaké sny jsou reálné. Myslím, že se dá říct, že se mi splnil sen dostat se pryč ze svého rodného města, kde se mi nelíbilo. A také dostat se pryč od nevlastního otce.

4. Jaký máš názor na týrání zvířat? Je podle tebe týrání např. i chov slepic? Myslíš, že by se s tím dalo něco dělat?

Samozřejmě jsem proti týrání zvířat. Chov slepic v malých klecích, kde se nemohou skoro hýbat, se dá mezi týrání taky určitě počítat. Dělat se toho asi dá spoustu - protestovat, šířit o tom osvětu mezi další lidi, kupovat jen maso a další produkty z farem, kde se zvířata chovají správným způsobem. Přiznávám se, že já se tomuhle tématu příliš nevěnuju. Bohužel jsou pro mě zatím takové potraviny cenově nedostupné.

5. Víš, čeho chceš ve svém životě dokázat? Nebo si žiješ bez cíle?

Zhruba vím, co bych chtěla, ale potřebuju si to ještě v hlavě utřídit.

6. Film a kniha - je lepší nejdřív přečíst knihu a pak vidět film nebo naopak? Přináší ti tohle spojení radost nebo spíš zklamání? Nějaký příklad?

Těžko říct...myslím, že na tom zase tak nezáleží. V poslední době pozoruju trend, že lidé, kteří dříve četli knihy, než viděli film, se cítí povýšeně a shlížejí na ty ostatní, kteří nečtou. Podle mě to ale zase tak velká tragédie není. Já jsem se ke spoustě knížek dostala až přes filmy. A stejně tak příliš neřeším odchilky ve filmovém zpracování, pokud už to není opravdu hodně špatné.

7. Ty a alkohol - alkohol a společnost

Alkohol skoro vůbec nepiju, vadí mi, nechutná mi a nemám ho ráda. A stejně tak se nerada pohybuju ve společnosti opilých lidí, tomu se snažím vyhnout. Bohužel v dnešní době se většina lidí nedokáže bavit bez alkoholu a to je škoda.

8. Velkoměsto vs. příroda

Miluju přírodu. Ale zjišťuju, že ani život ve velkém městě mi nijak nevadí. Určitě bych ale nemohla žít třeba v New Yorku nebo v podobném velkoměstě, kde je minimum zeleně. Aspoň jednou za čas potřebuju na chvíli do přírody.

9. Děti vs. vymoženosti moderní techniky

Docela mě děsí, jak jsou dnešní děti odmalička závislé na technice. Já jsem například dostala první mobilní telefon až v patnácti letech :D A dneska už mají mobily prvňáčci.

10. Představ si jednu knihu, která tě naprosto uchvátila a našla (našel) jsi tam svého dvojníka. A s jakou postavou by ses nejradši ztotožnil/a, chtěl/a být jako on/a?

Nevím, jestli jsem někdy našla postravu se kterou bych se mohla úplně ztotožnit. Asi takovou knihu bude ještě muset najít.

Otázky ode mě:

1. Z jaké strany loupeš banán? Od stopky nebo zepředu?
2. Je zebra bílá s černými pruhy nebo černá s bílými?
3. Popiš nejtrapnější okamžik, jaký jsi v životě zažila.
4. Co ve svém životě považuješ za největší úspěch?
5. Kdyby ses mohl přenést do historie, v jakém období bys chtěla žít?
6. Kdybys mohl/a být zvíře, jaké bys chtěl/a být?
7. Popiš místo svých snů, kde bys chtěla žít.
8. Napiš 3 dobré vlastnosti, které máš na sobě ráda.
9. Co vidíš jako smysl svého života?
10. Co si myslíš, že bude po smrti?

Nominuju tyto blogy:


Užijte si to :D 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 21. února 2014 v 20:55 | Reagovat

Tajné: Před před přečtením smazat.

Aby nepřišli zkrátka ani ti další, kteří vymyslely obzvláště záludné...

Koncoffka slovesa vymyslet by měla být, podle mne, měkká.

2 Lúthien Lúthien | Web | 21. února 2014 v 21:03 | Reagovat

Já věděla, že tam zase bude chyba :D Ach jo...díky!

3 Vendy Vendy | Web | 22. února 2014 v 1:59 | Reagovat

Zajímavé odpovědi (o otázky). K jakým knihám ses dostala přes filmy? Tohle se mi stávalo málokdy, spíš naopak, napřed jsem četla a pak viděla. Ale jestli film dovede navnadit k přečtení knížky, tak taky dobrý.
Myslím, že máš zdravý názor na manželství.
A zaujala mě otázka, že každý druhý mluví negativně o nešvarech v potravinách. No, ony ty nešvary v potravinách existují, bohužel, takže se o nich pochopitelně mluví. :-?  8-)

4 Lúthien Lúthien | Web | 22. února 2014 v 10:03 | Reagovat

[3]: Tak třeba Letopisy Narnie jsem nejdřív viděla zfilmované, stejně tak Pána Prstenů, Písně ledu a ohně jsme taky viděla nejdřív jako seriál, Eragona jsem viděla jako film...no, vypadá to, že skoro všechno xD Je to se mnou hrozné.

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 23. února 2014 v 11:44 | Reagovat

Všechno jsem to poctivě přečetla, s mnoha názory souhlasila a celkově si říkala, že máš fajn pohled na svět (proto sem taky tak ráda chodím, že)... a když jsem se dostala nakonec, zděsila jsem se... ááá :D
Ale nehodlám od toho zdrhnout, snad se k tomu dostanu co nejdřív :-D

6 Lúthien Lúthien | Web | 23. února 2014 v 13:24 | Reagovat

To mě těší :) A doufám, že se s tím nebudeš moc trápit :D

7 Avilan Avilan | Web | 1. března 2014 v 14:25 | Reagovat

Díky, za vyplnění a další nominaci :D Tvoje odpovědi jsou zajímavé a hlavně upřímné :) U mě totiž nějak záleží jestli vidím první film nebo knihu čtu.. Protože Když je film špatný a kniha je lepší, jsem plná radosti.. Ale když si přečtu knihu a pak vidím zničený film, jsem akorát naštvaná :D. Už si taky pomalu zvykám žít ve velkém městě, ale tu zeleň člověk k životu vážně potřebuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama