Červen 2014

Andy Warhol a bubliny

20. června 2014 v 10:33 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Tohle úterý byl báječný den. Přijela za mnou má nejlepší kamarádka a společně jsme se vypravily do dvou galerií. Já tedy na umění moc nejsem, nerozumím mu a současné moderní umění mě spíš děsí. Kamarádka ale studuje výtvarku, takže na výstavy chodí ráda. Nejdřív jsme navštívily galerii Václava Špály. Byla to hodně podivná výstava - trojrozměrné obrazy, na kterých byly přilepené ty nejpodivnější věci. Byl tam třeba obraz kočiček, ve kterých byla zapíchaná ptačí pera. To je umění? Vážně tomu nerozumím :D

Tady něco malého na ukázku, vyfoceno kamarádkouMé oblíbené seriály

11. června 2014 v 11:06 | Lúthien Tinúviel |  Sleduju
Poslední dobou zavalila můj blog vlna pesimismu a tak vám na důkaz, že jsem stále na živu a také na zlepšení nálady přináším seznam mých oblíbených seriálů. Pořadí je čistě náhodné, neřadím je podle oblíbenosti, protože bych ani nevěděla, jak je seřadit. Je to prostě výběr toho nejlepšího, co jsem zatím sledovala a co mě bavilo.

Červený trpaslík (The Red Dwarf)
Myslím, že tenhle kultovní britský seriál ani není nutné příliš dlouze představovat. I když první epizoda vyšla v roce 1988, já jsem seriál objevila bohužel teprve nedávno. Přesto jsem si ho zamilovala, hlavně díky tomu, že tenhle druh absurdního humoru prostě zbožňuju. Doteď nedokážu pochopit, jak může být seriál, kde většinou vystupují pouze 4 postavy, tak geniálně zábavný.
Určitým způsobem jsem se dokázala do seriálu vžít a sympatizovat hlavně s Davem Listerem, kterého neustále tyranizuje hologram Arnold Rimmer. Můj život mi totiž někdy taky občas připadal jako uzavřená vesmírná loď, ze které jsem nemohla utéct a ještě mi ho navíc ztrpčoval tvor velmi podobný Rimmerovi. Někdy jsem si říkala, že bych snad vyměnila svůj život za život na Červeném trpaslíkovi :D Ale představa, že by mi možná Rimmer chtěl ukázat svou sbírku telegrafních sloupů dvacátého století, mě zase spolehlivě odradila :D

Moje nejoblíbenější postava - Mluvící toustovač! Škoda, že se objeví jen ve 3 dílech. Myslím, že měl dostat víc prostoru. Bohužel se mi to nepodařilo najít v češtině.


Je sebevražda špatná?

7. června 2014 v 11:14 | Lúthien Tinúviel |  Myslím
Některé lidi určitě rozčílí už samotný nadpis tohohle článku. Jak bych vůbec mohla o něčem takovém přemýšlet? Ale já nad tím uvažuju celý život. Tedy, úplně celý život asi ne, ale táhne se to se mnou už hodně dlouho. Poprvé jsem se o sebevraždu pokusila, když mi bylo 15 let. Zapřísahala jsem se, že už to nikdy neudělám, ale ty myšlenky mě nikdy neopustily. Na nějakou dobu zmizely, ale vždycky, když se objevily problémy, zase se vynořily.

Spousta lidí tvrdí o sebevraždě, že je to akt zbabělosti. Já si to nemyslím. Mám pocit, že člověk má přece právo ukončit svůj život, když už ho to tady netěší a nechce dál bojovat. Jestliže někdo nemá radost ze života a není s ním spokojený, proč by ho prostě nemohl ukončit? Co je lepší? Přežívat tady a neustále se trápit nebo to prostě ukončit? Je to opravdu taková slabost, pokud se někdo rozhodne, že už nechce žít?