Říjen 2014

Říjnové dny

21. října 2014 v 12:53 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Tenhle rok je opravdu nádherný teplý říjen a to se musí pořádně využít. Proto jsme minulý týden s mým milým vyrazili do Prokopského údolí, kam jsem se chtěla už nějakou dobu podívat. Počasí nám opravdu přálo, svítilo sluníčko a bylo teplo, že se dalo jít jen v tričku.

Údolí je opravdu krásné. Všude se tam tyčí vysoké skály a bývalé kamenolomy. Celým údolím protéká Dalejský potok a vede tu naučná stezka. Pozorovala jsem zajímavé skály vždycky, když jsem jezdila kolem autobusem na Barravdov, tak jsem byla ráda, že jsem je konečně mohla vidět zblízka. První tabule naučné stezky hlásala, že stojíme na mořském dne. Čekali jsme, jestli se někde objeví i žraloci...


Putování na Pičhoru a dál

1. října 2014 v 21:47 | Lúthien Tinúviel |  Žiju
Na konci září začalo krásné babí léto a tak by byla škoda toho nevyužít. Usedla jsem tedy v sobotu do vlaku a vydala se do Peček, kde jsem se setkala s mým milým. Na první den jsme si naplánovali cestu z Peček do Kouřimi, která má měřit něco kolem 17 likometrů. Když se podíváte na mapu, můžete si všimnout zeleně vyznačené turistické trasy a právě po ní jsme se pustili.