Duben 2015

Projekt 365 dní - 9. část

27. dubna 2015 v 19:31 | Silwiniel |  Projekt 365 dní
Uplynulý týden byl zajímavý a dost se toho v něm událo. Zatímco přechozí článek byl plný fotek květin, teď tu zase pro změnu budeme mít zvířátka.

20.4. - Pondělí
Co se skrývá v trávě...


10 knih, které mi změnily život

22. dubna 2015 v 19:18 | Silwiniel |  Čtu
Na blogu marvyho jsem si přečetla článek o knihách, které mu změnily život. Ta myšlenka mě hodně zaujala a musela jsem se zamyslet nad tím, které knihy bych vybrala já. Některé knihy mi opravdu život změnily, u některých bych si asi netroufla použít až tak troufalé tvrzení. Řekněme, že mě hodně ovlivnily, přinesly mi něco nového, zasáhly mě.

Projekt 365 dní - 8. část

20. dubna 2015 v 19:26 | Silwiniel |  Projekt 365 dní
Uplynul další týden, tentokrát dost zajímavý a nabitý novými zážitky, protože jsme začala chodit do práce a zaučovat se. Vše probíhá dost chaoticky, musím se učit za pochodu a informace různě shánět a vytahovat z kolegů. Ale aspoň se nenudím a to je fajn.
Neměla jsem tolik času fotit, ale nakonec mi vypadl jen jeden den - sobota. To jsme byli s mým milým celý den v bytě, který si zařizujeme a věnovali se dlaždičkám v koupelně. Focení jedné fotky každý den by bylo určitě snazší, kdybych měla mobil s foťákem. Já jsme ale staromódní konzerva a tak mám pořád starej telefon, který rozhodně není chytrý a foťák nemá. Vlastně mi to nijak nevadí, ale je pravda, že jen kvůli těm momentkám, které by si člověk někdy rád vyfotil, ale nemůže, protože tahat sebou všude foťák je dost nepraktické a někdy i nemožné, by se hodil. No, uvidím, třeba se někdy k pořízení nového telefonu dostanu...

13. 4. - Pondělí
Navzdory téhle jarní výzdobě (není to moje výroba) je pořád pěkná zima. Už mě to dost štve, ty změny počasí nejsou fakt příjemné. Jednu chvíli je teplo na tričko a druhý den aby člověk pomalu vytahoval zimní budnu. Snad to jaro přeci jen dorazí.

Píseň moře (Song of the Sea)

15. dubna 2015 v 17:06 | Silwiniel |  Sleduju
Ráda bych vám vyprávěla o nádherném filmu, který jsem nedávno viděla. Píseň moře je irský animovaný film, který vypráví příběh holčičky, která se dokáže proměnit v tuleně. V keltské mytologii se tato bytost označuje jako "selkie", do češtiny je to ve filmu přeložené jako tulení víla. Já jsem ale film viděla v originále bez titulků, takže vám k překladu nic víc nepovím.
Pověsti o "selkie" se objevují nejen v irské, ale i skotské nebo islandské mytologii. Selkie musel mít svou tulení kůži, která mu dávala možnost proměnit se ve vodě v tuleně, když si ji ale svlékl, byl z něj opět člověk.

http://warandnoise.com/wp-content/uploads/2015/03/song-of-the-sea-poster.jpg

Projekt 365 dní - 7. část

13. dubna 2015 v 19:43 | Silwiniel |  Projekt 365 dní
6.4. - pondělí
Pondělí byl pohodový den, kdy jsem mohla se svým milým klidně lenošit. Odpoledne jsme zkusili jít na procházku, ale za chvilku se spustila sněhová vánice a hrozný severák, takže jsme se radši vrátili do tepla. Ale ještě předtím, než začalo sněžit, našla jsem krásné rozkvetlé narcisy. To počasí je vážně šílené. Už chci teplé jaro!


Knižní dotazník

8. dubna 2015 v 18:04 | Silwiniel |  Čtu
Na blogu Vlasty jsem objevila zajímavý knižní dotazník (the ultimate book tag), který mě tak zaujal, že jsem se ho taky rozhodla vyplnit.

1. Bývá ti špatně při čtení v autě?
Bohužel ano. Když jsem byla mladší, bylo to ještě horší, ale poslední dobou pozoruju, že už si můžu i chvíli číst v autě nebo autobuse a není mi špatně. Ale na delší trase bych to neriskovala.

2. Který autor má podle tebe jedinečný styl psaní a proč?
To mají asi všichni spisovatelé, které mám ráda. Pamatuju si, jak mě při prvním čtení Narnie nesmírně zaujal styl C.S. Lewise, dýchala na mě z jeho knih ohromná svoboda a radost ze psaní. Velice zajímavý styl má Jarmila Loukotková, připadá mi, jako by slovy dokázala scény přímo kreslitProjekt 365 dní - 6. část

6. dubna 2015 v 11:35 | Silwiniel |  Projekt 365 dní
Ano, do téhle rubriky jsem přestala přidávat fotky už dávno. Teď mám ale víc času, tak jsem si řekla, že to znovu zkusím. Nevím, jak dlouho mi to vydrží a jestli skutečně dokážu přidat jednu fotku za každý den, ale aspoň se pokusím. Je to pěkný způsob, jak si vést deníček a zaznamenávat si vzpomínky, ke kterým se vždy ráda vrátím. Nebudu striktně dodržovat jednu fotku za každý den, prostě uvidím, jak to bude vycházet.

31. března - úterý
Ještě sice není Apríl, nicméně počasí už aprílové je. Za dnešní den se tu vystřídala všechna roční období, včetně chumelenice, bouřky a krupobití.

Dopoledne

Moje malé radosti

1. dubna 2015 v 15:34 | Silwiniel |  Žiju
Rýpání se v hlíně

Jako panelákové dítě jsem se nikdy pořádně nedostala k zahradničení, pokud tedy nepočítáme pěstování hrášku v truhlíku na balkóně, proto jsem nadšená z toho, že mám přístup na zahrádku, kde si můžu zkoušet plít a rýpat se v hlíně. Dokud nezačalo to aprílové počasí, kdy jednu chvíli sněží a druhou prší, bylo to super. Co je lepšího, než se jen tak natáhnout do trávy, pozorovat modré nebe nad hlavou a vyhřívat se ve slunečních paprscích?