Červenec 2015

Výlet do Hradeckých lesů

20. července 2015 v 17:58 | Silwiniel |  Fotím
Minulou sobotu jsme se s mým milým vydali na výlet do Hradeckých lesů. Nikdy dřív jsem tam nebyla a tak mě překvapilo, jak jsou lesy okolo Hradce rozlehlé a krásné.


Doma lidé umírají - Jarmila Loukotková

15. července 2015 v 17:16 | Silwiniel

Jarmila Loukotková nás opět zavede do starověkého Říma, tentokrát do doby ještě před císařstvím, kdy v zemi vládla demokracie a volili se dva konzulové. Pod zdáním ctnosti a spravedlnosti se ale skrývají pletichy, intrikářství a touha po vlastním prospěchu, pro který jdou někteří doslova přes mrtvoly. Kandidáty na konzuly jsou dvě významné osobnosti - Fabius, který zkupuje půdu drobných farmářů a jeho jediným zájmem je jeho vlastní bohatství a Hybrida, který si uvědomuje vážnou situaci obyčejného lidu a tak chce prosadit pozemkový zákon, který by poskytl půdu chudým římským občanům, kteří o ni přišli. Fabius sází na heslo "chléb a hry", když se rozhodne uspořádat zdarma gladiátorské zápasy, při kterých bude rozdávat obylí i peníze. Hybrida si ale lid odmítá kupovat. Na straně spravedlivého Hybridy je herec Frango, který se nebojí ostře kritizovat a zesměnovat podlého Fabia a římský lid ho za to miluje. Fabius se ale chce stát konzulem za každou cenu a nebojí se proti Hybridovi použít jakýchkoli prostředků. Hybridova půvabná, avšak slabá žena Plancia, se oprávněně o svého muže obává. A tak se rozjíždí tvrdý boj o přízeň lidu a politickou moc - vítězem se může stát pouze jeden.

Jeden den ve fotografiích

10. července 2015 v 18:04 | Silwiniel |  Fotím
Moc se mi líbí projekt Week of Life, na který jsme před nedávnem narazila. Jde o to, že si každý den v jednom týdnu máte vyfotit 9 fotografií, které vystihnout, co jste ten den dělali. Tak budete mít unikátní vzpomínku, která vám vždy připomene, jak jste se ten den cítili a co jste prožívali. Zatím si nevěřím, že bych zvládla fotit 9 fotografií každý den celý týden, tak jsem si vyzkoušela zdokumentovat alespoň jeden den.

Neděle 5. července