Naše knihovna

25. listopadu 2015 v 18:44 | Silwiniel |  Čtu
S nostalgií si prohlížím svůj článek starý 3 roky, kde jsem vám ukazovala svou knihovičku. Od té doby se toho změnilo opravdu hodně, tu starou knihovnu už dávno nemám, za to mám teď novou velkou knihovnu dohromady se svým milým. Stále v ní však mám jen zlomek knih, které bych si přála vlastnit. Máte-li čas a chuť, pojďte si se mnou prohlédnou naší knihovnu, která je sice skromná, ale zato plná knih, které máme opravdu rádi.
Tady je pohled na hlavní část knihovny


Začneme odshora - tady jsou všechny knihy mého milého. Úplně vlevo je kniha Dublin - počátky, kterou mám právě teď rozečtenou. Jinak jsme nic z toho nečetla a tak vám moc informací o knihách neposkytnu.


Tohle je asi úplně nejkrásnější kniha, která se nachází v naší knihovně. Patří mému milému

A tady už se dostáváme k něčemu zajímavějšímu! Druhá polička je celá věnovaná fantasy žánru.


Úplně vlevo můžete vidět Eldesta, to je jediná kniha ze série Dračích jezdců, kterou vlastním. Eldest se mi ze všech dílů líbil nejvíce, hlavně proto, že je tam toho hodně o elfech. Možná si někdy dokoupím Eragona, ale další díly už ne, protože ty se mi nelíbily, zvlášť Inheritance bylo velké zklamání.
Dále tu máme knihy ze série Písně ledu a ohně - Střet králů a Tanec s draky v češtině a Hru o trůny a Tanec s draky v angličtině. Rozhodně si musím dokoupit všechny díly v češtině.
Dále jsou tu zajímavé knihy, které jsem všechny pořídila v Levných knihách a byly to skvělé objevy - Putování Měsíčního stínu je naprosto výborná dobrodružná fantasy, série Legendy o zemi je trochu slabší, ale bylo to zajímavé čtení a jako poslední série Kočičí noci z pera české autorky Blanky Jiruškové .
Svět hobitů je krásná knížečka, která patří mému milému, jsou v ní nádherné ilustrace. Myslím, že by mohla zajímat především hobitky z Mittalmaru :)
Dál tu máme zatím mé jediné 3 knihy od Pratchetta - Pátý kontinent, který jsem dostala od kamarádky k narozeninám, Čarodějky na cestách a Soudné sestry, které jsem objevila v antikvariátu a mám z nich velkou radost. Rozhodně si plánuju časem pořídit všechny knihy od Pratchetta, které u nás vyšly.
Knihu Pomezí světa jsem si koupila také v Levných knihách, ale byla pro mě dost velkým zklamáním. Stále jsem se ještě nedonutila k sepsání recenze.
Úplně nakonec jsou tu dvě knihy od Neila Gaimana - Neverwhere (Nikdykde) v angličtině a Hvězdný prach.

A další polička, která je věnovaná žánru fantasy. Tady najdete mé nejmilovanější knihy.

Dá se říct, že jedna polovina patří Tolkienovi a druhá Lewisovi. Začneme opět vlevo - jako první se tu nenápadně schovává úžasná knížka Dítě Lesa od Laisi Finwen, kterou mi vlastnoručně svázal můj milý. Dále je tu Silmarillion v nádherném ilustrovaném vydání, Legenda o Sigurdovi a Gudrún v angličtině, Húrinovy děti v krásném vydání, The Fall of Arthur v angličtině. Potom tu máme knihy Nervoři, kritikové a jiné eseje, Nedokončené příběhy, Hobita a všechny tři díly Pána Prstenů. Trochu bizarní částí téhle poličky jsou parodie Silmámillion a Hoblit, patří mému milému a ještě jsem je nečetla, ani nevím, jestli chci. Tolkienův bestiář je parádní úlovek, který jsem objevila v jednom pražském antikvariátu a mám z něj velkou radost, je plná nádherných ilustrací. Dále jsou tu všechny tři díly Pána Prstenů v angličtině a to hned ve dvou vydáních - ta červená kniha je moje, koupila jsem si ji v Irsku, ta žlutá patří mému milému.
Od Tolkiena přecházíme k Lewisovi - jsou tu všechny díly Letopisů Narnie a poté tři díly Kosmické trilogie - Návštěvnící z Mlčící planety, Perelandra a Ta obludná síla. Za nimi jsou všechny díly Narnie v angličtině. Tím Lewisovo oddělení končí a nakonec jsou tu tři díly Příběhů ze země Anthropos od Johna Whitea.

Čtvrtá polička je věnovaná klasické beletrii


Staré Pověsti České se nám náhodně sešly ve dvou vydáních, ještě nevím, jestli jedno nedat pryč. Dále je tu Z Oříšku královny Mab, kde jsou převyprávěny Shakespearovy hry, Waverley od Waltera Scotta, které je mého milého a nečetla jsem ho, Na Větrné hůrce. Moje sbírka Shienkiewizce se skládá ze dvou dílů Potopy, Křižáků, Starý sluha a jiné povídky, Quo Vadis a Pouští a pralesem. Dále tu mám Victora Huga - Bídníky, dvě vydání Zvoníka u Matky Boží (opět se tu náhodně sešly), 93 a Muž, který se směje (ještě jsem nečetla). Od Jarmily Loukotkové mám Doma lidé umírají, Není Římského lidu a Navzdory Básník zpívá. Jako další jsou dvě knihy od Jamese Hariota - Když se zvěrolékař ožení a Zvěrolékař mezi nebem a zemí. Další klasikou je Kytice. Psohlavce jsem kdysi pořídila, ale nikdy jsem je nečetla a myslím, že ani nebudu, Jiráskova čeština je na mě přeci jen trochu moc. Kniha Já Claudius je z antikvariátu, zkoušela jsme ji číst, ale nějak mi to moc nešlo.

Na páté poličce najdete různorodou směs knih

Nejdříve tu máme 3 díly Afriky snů a skutečností od Hanzelky a Zikmunda a cestopisy ještě pokračují knihou Na sever od Zambezi. Rob Roy od Waltera Scotta je nejnovější úlovek z antikvariátu, ještě jsem ho nečetla, ale znám film, který se mi moc líbil. Agnes je nádherná knížka, o které jsem psala recenzi. Dále tu máme cestopis Jak jsem potkal Livingstona. Vedle je úžasná knížka Dcera Sněhu, o které jsem také psala. Janu Eyrovou jsem objevila v Levných knihách. Tango Masaj je útlá knížka, kterou jsem dostala od třídní učitelky, která věděla, že se zajímám o Afriku. Tygr ve studni byla naprosto parádní kniha, kterou jsem objevila úplně zdarma v odložených knihách na nádraží. Aby nechyběly detektivky, mám tu dvě knihy s příběhy Sherlocka Holmese - Návrat Sherlocka Holmese a potom ve slovenštině Štúdia v čevenom a Pes Baskervillský. Útočiště od Corrie Ten Boom je zajímavá kniha o holandské rodině, který skrývala židy za druhé světové války. Gerralda Durrela zbožňuju, ale bohužel mám od něj jen dvě knihy - Ostrov v Nebezpečí a O mé rodině a jiné zvířeně. Hrdinný kapitán Korkorán je vzpomínka na dětství, přímo do dětských knih bych ji ale nezařadila. Pak tu máme další dva cestopisy - Cesty za Afrikou a Islandem po jedné stopě. Agakuk, syn eskymáckého náčelníka je výborná kniha, ke které jsem přišla úplně náhodně a zdarma. Noemovo dítě jsem dostala od třídní učitelky na sš, vypráví příběh židovského chlapce za druhé světové války. Další Sherlock Holmes, tentokrát v angličtině, je Mazarinův drahokam. Utíkej, malý utíkej je neobyklá kniha, která vypráví život newyorského gangstera, který uvěřil v Boha a kompletně se mu změnil život. Dále je tu Ztracený svět Kalahari, básně od Francoise Villona a jako poslední průvodce Irskem.

Poslední polička je plná odborných technických knih, které jsou opravdu mimo mě. Kromě toho je tu i anglický slovník nebo učebnice Irštiny.


Zbytek poliček už není nijak zvlášť reprezentativní, mám tam nějaké pohádkové knížky, učebnice, staré bloky a podobné věci. Tady je ještě pohled na celou knihovnu. Vidíte, kolik je tam prázdného místa?! To je hrozný :D Chce to okamžitě zaplnit dalšími knihami!Co vy a vaše knihovny?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 25. listopadu 2015 v 19:30 | Reagovat

K něčemu podobnému mě svědí prsty delší dobu, ale asi se ovládnu :). V pokoji, kde mám pracovní stůl, tři dvoumetrová pole zabírají knihy o umění a cestování, v dalších pokojích jsou do všech možných polic nastrkány knihy z beletrie, které stále přibývají, protože čtu v MHD a ve vlaku a stále potřebuju novou duševní potravu.

Jak se tak dívám, máš tam knihu o Irsku z edice National Geographic, tu bych asi vzal do ruky první, protože v Irsku jsem jako jedné z mála evropských zemí nebyl. Také je zajímavé množství knih od Sienkiewicze, my máme jen Quo vadis?

2 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 19:43 | Reagovat

Jen počkej, to se ti zaplní, ani nebudeš vědět jak. A za pár let budeš zase nostalgicky vzpomínat, jak málo knížek jsi měla. :D
Učebnice irštiny? To zní fakt zajímavě! :-)

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 25. listopadu 2015 v 19:49 | Reagovat

Já už mám v knihovně jenom samé slovníky, encyklopedie a staré kuchařky a nějakého toho Uberta Eca.

4 retrofeeling retrofeeling | Web | 25. listopadu 2015 v 20:38 | Reagovat

Já už knihy raději nekupuji, jen půjčuji... Neměla bych to kam dávat, už takhle mám knih plné police a přemýšlím, jestli se pár kousků nezbavit :-D

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 21:03 | Reagovat

To je mi panečku nádhera! :) Rozplývám se jako každý správný knihomol... nejvíce mě zaujala sbírka Tolkiena, já zatím vlastním pouze Pána prstenů a to ještě v češtině....

6 Avilan Avilan | Web | 26. listopadu 2015 v 13:46 | Reagovat

wow, tak to je paráda :) Já mám v pokoji malou knihovničku, takže už knihy fakt nemám kam dávat a to jich ani moc nemám xD

7 Jíťa Jíťa | Web | 26. listopadu 2015 v 22:29 | Reagovat

Máte krásnou knihovnu :) Nejvíc se mi libí hobití polička :D O PP v angličtině dost uvažuju, vždycky se od ní v knihkupectví nemůžu odtrhnout :D
Doufám, že jednou budu mít taky takovou nebo ještě větší knihovnu - na moje dvě skrovné poličky už se nic nevleze :( :D

8 Casion Casion | Web | 27. listopadu 2015 v 13:52 | Reagovat

Krásna knižnica a najmä knihy, tolkienove knihy závidím, chcela by som mať nejaké doma, ale ešte sa mi nepošťastilo :-) Eldesta mám doma aj ja a z Narnie mám iba jeden diel, zatiaľ :D

9 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 15:52 | Reagovat

Koukám, že máš skutečně malounkou knihovničku. :) Ale je krásná! To se musí nechat... a těch knih. Jedna lepší než druhá...
Při čtení mě ale napadly dvě věci... nebo vlastně jedna založená na dvou hlavních skutečnostech... dvě vydání Starých pověstí? Každé má jistě něco do sebe, škoda dávat pryč. :) A č.2? Všechny knihy T. Pratchetta? Holka... :) Máš opravdu malou knihovničku.. :)
Ale určitě stojí za to! Tak hlavně ať Ti všechny Tvé knížky dělají radost i nadále...

10 Silwiniel Silwiniel | Web | 27. listopadu 2015 v 23:38 | Reagovat

[9]: Na poslední fotce je vidět, že je tam místa ještě dost, navíc máme ještě jednu knihovnu v jiné části pokoje, ale zatím v ní žádné knížky nejsou.

11 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 23:57 | Reagovat

[10]: A... tak to pak jo. :)

12 Wolf Draven Wolf Draven | E-mail | Web | 28. listopadu 2015 v 4:14 | Reagovat

Nádhera! Taky máš nakročena na skvělé sbírky! :) Jen tak dál ;)

13 rioli rioli | Web | 28. listopadu 2015 v 13:09 | Reagovat

Jste sympaťáci :)

14 rioli rioli | Web | 28. listopadu 2015 v 13:10 | Reagovat

... ale trochu jsem doufala, že tam mezi knihami Tvého milého najdu taky pohádky o mašinkách :-D

15 Silwiniel Silwiniel | Web | 28. listopadu 2015 v 14:01 | Reagovat

[14]: Jo, ty tu máme, ale jsou mezi pohádkami, to je taková malá polička, kterou jsem nefotila :D

16 Luz Luz | 28. listopadu 2015 v 18:18 | Reagovat

Já jich mám hodně v bytě u rodičů, z dob dětství a dospívání, některé mám společné jako ty, např. taky mám ráda hlavně Tolkiena, Lewise, pak taky Pratchetta a Píseň ledu a ohně. Od Pratchetta jsem přečetla většinu ale z knihovny, koupené je nemám. Vlastně v posledních letech jsem kupovala knihy málo, spíš půjčovala z knihovny. A taky jich hodně mám ve čtečce, je to poněkud jiný zážitek než papírová kniha, ale výhoda je, že nezabírají místo a můžu jich tak mít pohromadě třeba klidně i stovky.
Napadá mě, jestli znáš knihu Tolkienovo vidění světa? Vyšla před rokem, mám ji, ale ještě jsem nestihla přečíst.

17 Péťa Péťa | Web | 28. listopadu 2015 v 22:54 | Reagovat

Máte krásnou knihovnu, velkou, prostornou z kvalitního materiálu. Ta moje je malá (některé knihy mám pořád v bednách) a je navíc z takové pochybné dřevotřísky, takže se regály prohýbají. Chtěla bych jinou, ale vím, že jsou důležitější věci, do kterých zainvestuji raději.

18 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 9. prosince 2015 v 22:34 | Reagovat

Máte v ní fajný pořádek a ještě fajnější čtivo. Ta má je díky malé prostorové kapacitě trošku chaotická, navíc se stále rozrůstá. Stálo by za to její stěhování do větších regálů. ;)

19 Van Vendy Van Vendy | Web | 11. prosince 2015 v 22:19 | Reagovat

Máš pěknou knihovnu, knížky dobře poskládané, takže když chceš některou číst, víš, kam sáhnout...
A pěkně se vám to plní, aspoň máš důvod kupovat další knížky, máte je pořád kam dávat. Ale nemysli si, pár nákupů a ty prázdné police budou najednou plné! :-D Hlavně je dobré kupovat knížky už osvědčené, u kterých člověk ví, že se k nim jednou nebo vícekrát vrátí.
Z oříšku královny Mab, tu mám taky doma, opravdu výtečně upravené Shakespearovy hry. Do čtivé podoby.
Sienkeewicze mám také,Potopu, Pan Wolodyjovskij a Quo Vadis. Ale prvně jmenované mám ještě v takové staré vazbě, s ilustracmi vevnitř, lahůdka'
Zauajal mě ta ručně vázaná kniha. Tvůj miláček je šikovný a hlavně ví, čím ti udělat radost.
A vidím, že tam směle trůní i Hry o trůny. Tohle jsou hodně náročné knížky, jak rozsahem, tak cenově. Ale stojí za to, tyhle ano. :-D  ;-)

20 Aredhel Aredhel | Web | 29. prosince 2015 v 20:54 | Reagovat

To je opravdu krásná knihovna!
Nejvíc ti asi závidím ten ilustrovaný Silmarillion. Sice miluju svoji tmavou, malou, nezdobenou, ohmatanou verzi a bila bych se s každým, kdo by se mi ji pokoušel sebrat, ale přesto si občas zajdu do knihkupectví a tam jenom tiše obdivuju ty nádherné ilustrace a celkovou úpravu...

21 Nefi Nefi | Web | 15. února 2016 v 16:10 | Reagovat

Pěkná, moc pěkná! Taky bych si měla nějakou takovou pořídit. Moje stávající knihovnička je na knížky naprosto nevhodná. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama