Prosinec 2015

Azincourt - Bernard Cornwell

14. prosince 2015 v 20:03 | Silwiniel |  Čtu
Napínavý historický román nás přenese do středověké Anglie za vlády Jidřicha V. Budeme sledovat životní příběh mladého lučištníka Nicholase Hooka, který nejdříve pracuje jako lesník, ale shodou okolností se stane psancem a aby se vyhnul oprátce, nechá se najmout do armády. Dostane se tak až do Francie, kde se zúčastní legendární bitvy u Azincourtu, která navždy vstoupila do dějin.

Nicholas Hook je mladík, který pracuje jako lesník na pozemcích lorda Slaytona. Žije sám, protože ho jeho babička vyhnala s tím, že je prokletý. Věří, že kletbu zlomí, pokud se mu podaří zabít Thomase Perilla, s jehož rodinou jsou všichni Hookové nepřátelé na život a na smrt. Pokus o jeho usmrcení však selže a Hook je předvolán před lorda Slaytona. Ten mladíka pošle do Londýna, aby tam sloužil s dalšími lučištníky. Nicholas musí přihlížet popravě kacířů, která s ním otřese. Chce zachránit jednu mladou dívku, ale nepodaří se mu to, pouze se dostane do dalších problémů, protože uhodí kněze Martina. Za tento zločin mu hrozí oprátka, proto uprchne a nechá se naverbovat do armády. Vydává se do francouzského města Soissons, které má bránit. Kvůli zradě je však město dobyto a dochází v něm ke strašnému masakru. Nicolas se snaží uprchnout a přitom se mu podaří před znásilněním a smrtí zachránit mladou dívku Melisandu. Podaří se jim sice přežít, ale teď na Nicolase čeká ještě mnohem větší výzva - tažení do Francie pod velením krále Jindřicha V., který chce pro sebe získat francouzský trůn.

Paralelní světy/Upside Down

2. prosince 2015 v 18:17 | Silwiniel |  Sleduju
Název: Paralelní světy/Upside Down
Žánr: sci-fi/romantický/drama
Rok výroby: 2012
Režie: Juan Diego Solanas

Vítejte ve světě, kde existují dvě planety, každá s vlastní gravitací. Adam, mladý chlapec žijící v chudém dolním světě, se jednoho dne seznámí s Eden, žijící v prosperujícím horním světě. Obyvatelé odlišných světů však mají zakázáno se stýkat. Po jedné nehodě si Adam myslí, že Eden zemřela, ale o deset let později ji spatří na televizní obrazovce a je ochoten udělat cokoliv, aby se s ní mohl znovu setkat. Dokáže jejich láska překonat gravitaci?