Červenec 2016

Nebezpečné dědictví - Alison Weir

22. července 2016 v 12:01 | Silwiniel |  Čtu
Některé knihy vás tak zasáhnou, že je prostě nemůžete pustit z hlavy a neustále se k nim musíte vracet. Takovou knihou pro mě bylo Nebezpečné dědictví. Podle obálky a názvu by se dalo soudit, že půjde o nějaký zamilovaný, lehce brakový román, ale opak je pravdou. Jedná se o strhující četbu, která se opírá o historická fakta a ani chvíli vás nenechá vydechnout. Prolínají se tu příběhy dvou mladých dívek - Katherine Greyové a Kate Plantagenetové. Ač každá žila v jiném století, spojuje je tragický osud, ke kterému je předurčila jejich královská krev. Obě zoufale toužily po lásce a obyčejném, šťastném rodinném životě, který jim ale nebyl nikdy dopřán. A ještě jedna věc je spojuje - touha zjistit, co se stalo s mladými princi v Toweru za vlády Richarda III. Byli zavražděni nebo prostě jen zmizeli? Podaří se Katherine zjistit to, co Kate před téměř osmdesáti lety nedokázala odhalit?


(Ne)malé radosti 15

19. července 2016 v 10:08 | Silwiniel |  (ne)malé radosti
Sice se mi nepodařilo zveřejnit své radosti v pondělí, jak by se slušelo, ale to nevadí, lepší dřív, než později.

Pondělí 11. června
Od mého nejmilejšího jsem dostala ke svátku tuhle nádhernou orchidej. Udělala mi opravdu radost! Teď jen abych se o ní dokázala dobře postarat a neuvadla mi...


Výlet - Horní Jelení - Choceň

14. července 2016 v 20:53 | Silwiniel |  Fotím
Minulý týden jsme se vydali na výlet do Vesnice Horní jelení a naše cesta vedla lesem asi patnáct kilometrů do Chocně. Nebylo zrovna slunečné počasí, po nebi se honily mraky a foukal docela studený vítr, ale takové počasí je pro chození mnohem lepší, než horko. Nenechali jsme se tedy odradit a dali jsme se na cestu. Naše první zastávka byla u pěkného rybníčku.


(Ne)malé radosti 14

5. července 2016 v 13:39 | Silwiniel |  (ne)malé radosti
Protože můj blog poslední dobou dost stagnuje, pokusím se ho trochu oživit přidáním (ne)malých radostí. Zapisovat si radosti mě baví, snad se mi podaří je přidávat pravidelně.

Pondělí 27. června
Děti ve školce mě začínají mít rádi, což je trošku smutné s ohledem na to, že za čtyři dny v práci končím. Dvě holčičky se na mě věšely a objímaly mě, tak jsem před nimi začala utíkat, jako že jsou klíšťata. To nebyl příliš dobrý nápad, protože jsem se jich pak nemohla zbavit :D Pak mě ještě děti donutily, abych si s nimi hrála na schovávanou. Byla to prostě sranda :) Odpoledne jsem zašla do Levných knih pro poslední román od Alison Weirové, který tam mají - Zajatá královna.